9) Verslag van de excursie naar de tentoonstelling "Geschiedenis als hobby". Maandagavond '19 februari 1973 bracht een aantal leden en bestuursleden een bezoek aan de expositie, welke werd gehouden in het Rijksarchief te Middelburg. Te 7 uur had het vertrek plaats met particuliere auto's naar de Zeeuwse hoofdstad. Aldaar was Mr. van Heel, chartermeester van het Rijksarchief, aanwezig om het gezelschap explicatie te geven over het tentoongestelde. Ook de stand van onze vereniging trok sterk de aandacht. Bijzonder goed en overzichtelijk samengesteld, met foto's van diverse restau raties door de vereniging-tot stand gebracht. Ook de numismatische en archeologische afdeling, alsmede het werk van an dere heemkundige verenigingen hadden grote belangstelling. Het geheel was zeer smaakvol en op deskundige wijze opgesteld. Vervolgens werd een bezoek gebracht aan het Rijksarchief, waar speciaal ten gerieve van onze leden diverse interessante "stukken" waren tentoongesteld. Hier waren het in het bijzonder de Waarheidsboeken (criminele registers) van Zierikzee, welke de bezoekers boeiden. En wel speciaal het geïllu streerde deel. (l6e eeuw). Kaarten van Schouwen-Duiveland, plattegronden van Zierikzee, een gedeelte van de genealogische collectie van P.D. de Vos, alsmede de collectie Ver- heije van Citters en andere interessante archiefstukken werden aandachtig bekeken. Tenslotte werd nog een kijkje genomen in de leeszaal, waar vele deelnemers meteen in de boeken doken. Nadat de voorzitter, Mr. van Heel had bedankt voor het gebodene, werd de thuisreis aanvaard. De thuisblijvers hebben zeer veel-gemist! J.M.J. L. Nieuwe uitgaven betreffende Schouwen-Duiveland. Het afgelopen jaar verschenen wederom verschillende boeken op het gebied van de streekgeschiedenis van Schouwen-Duiveland. Behalve het reeds genoemde boek "Zierikzee vroeger en nu", verscheen bij de uitgeverij Steengracht te Zierikzee: J„ Huibers., Bruinisse zoals het v/asen M.E. Jansen-Glas A. Gast, Brouwershaven zoals het was. Geschreven door kenners van de plaatselijke historie, met veel unieke foto's iiit het verleden. Maart j.l. verscheen van de hand van de gemeente-archivaris van Zierikzee W.H. Keikes, het plaatwerk:_ "Drie eeuwen stad en lande van Schouwen-Dui veland". Vele uiterst zeldzame platen maken het tot een boeiend beeld verhaal. We wensen de heer Keikes veel succes met deze uitgave. Al deze boeken bijzonder aanbevolen! J.M.J. L

Stad en lande | 1973 | | pagina 9