LEZING BEDELORDEN IN ZIERIKZEE IN DE MIDDELEEUWEN 9) Na de op 1 november a.s. te houden ledenvergadering zal drs. P.A. Henderikx een lezing houden over de Bedelorden in Zierikzee in de Middeleeuwen. Drs. Henderikx is werkzaam bij het Historisch Seminarium te Amsterdam. In samenwerking met prof.dr. C. van der Kieft en drs. C.L. Verkerk is de heer Henderikx sinds 1971 bezig met een onderzoek naar de relaties tussen de bedelorden en de steden in Nederland gedurende de Middeleeuwen. De heer Hendrikx bestudeert het westen van ons land en de heer Verkerk het oosten. EXCURSIE NAAR DREISOHOR Op 26 oktober a.s. organiseert Stad en Lande een excursie naar Dreischor. De deelnemers worden verwacht bij de ingang van de kerk. dr. J.L. Braber zal, in aansluiting op zijn artikelen in de "Zierikzeesche Nieuwsbode" over de ge schiedenis van Dreischor, de deelnemers onder meer meenemen in de fraaie kerk van Dreischor. Hier zal hij onder meer iets vertellen over de geschiedenis van deze kerk van vóór 1570. De excursie wordt van harte aanbevolen en zal beginnen om 14.15 voor de ingang van de kerk. Er vertrekt een lijnbus uit Zierikzee om 13.48. Uit Drei schor naar Zierikzee vertrekken lijnbussen naar Zierikzee om 15.56 en 17.56. Deelname is geheel gratis. CURSUS OUD-SCHRIET Stad en lande organiseert bij voldoende belangstelling een cursus Oud- Schrift. In 8 lessen van ongeveer 2 uur zal getracht worden de deelnemers wegwijs te maken in het vroegere handschrift, inclusief dat van vóór 1600. Uitsluitend Nederlandse handschriften zullen worden bestudeerd. De docent is de heer H.Uil, ambtenaar bij de Gemeentelijke Archiefdienst van Goes. Het lesmateriaal zal voor een groot deel bestaan uit kopi'én van archief stukken die betrekking hebben op Schouwen-DuivelandNiet alleen zal worden ingegaan op het handschrift, maar ook op de inhoud en de vorm. In het bijzon der zullen handschriften behandeld v/orden die betrekking hebben op geschied kundige feiten. Het lesmateriaal kan door de deelnemers behouden worden. De kosten voor deelname bedragen 30,per persoon. De lessen worden gegeven in Hotel van Oppen, Verrenieuwstraat te Zierikzee. De eerste les wordt in principe gehouden op vrijdagavond 8 november 1974. In overleg met de deelnemers worden de avonden vastgesteld waarop de andere lessen worden gehouden. Nadere inlichtingen en opgaven bij Mevrouw M.E, Jansen-Glas, Z.Z,Haven 8, Brouwershaven (tel.: 01 119-282) en bij H. Uil, Visstraat 10, Zierikzee (tel.: onder werkuren: 01100-7241 en buiten werkuren na 20.00: 01110-3325). Opgeven is mogelijk tot en met vrijdagavond 1 november 1974. CURSUS STREEKGESCHIEDENIS 1975 Begin 1975 wordt weer een cursus streekgeschiedenis georganiseerd. dinsdagavond 14 januari 1975 vrijdagavond 31 januari 1975 vrijdagavond 14 februari 1975 Hotel van Oppen, Verrenieuw straat, Zierikzee dinsdagavond 25 februari 1975 Hotel van Oppen, Verrenieuw straat, Zierikzee lezing over Monumentenzorg. H. Uil: Archieven en Archivarissen dr. A. de Vin: Schouwen-Duiveland gezien door de ogen van enige Neder landstalige en buitenlandse schrijvers. St. Jumelet: Meekrapteelt op Schouwen-Duiveland

Stad en lande | 1974 | | pagina 9