- 65 - IN MEMORIAM L. KOUWEN ENW.P.L. BAKKER In een tijdsbestek van nog geen maand overleden twee oud bestuursleden van onze vereniging. De heer L. Kouwen op 14 juni en de heer W. P. L. Bakker op 2 juli 1976. De heer Kouwen was lid van ons bestuur van 1958 t/m 1966 en heeftin die acht jaar veel activiteiten ontplooid op het ter rein van Stad en Lande. De velen, die hem persoonlijk kenden, zullen begrijpen dat hij uit de aard van zijn karak ter het nodige voor de bescherming van stad en landschap heeft gedaan. De heer W. P. L. Bakker - reeds lid vanaf de oprichting van onze vereniging in 1939 - was bestuurslid van 1954 t/m 1962. Slechts bij hoge uitzondering liet hij op verga deringen van leden of bestuur verstek gaan. Inhem verliest Stad en Lande een van de steunpilaren, die de vereniging van van de grond geholpen hebben en met hun doorzettingsver mogen tot een bloeiende vereniging maakten. P. J. KOR EN BOT Op 20 aug. 1976 werd in het Maritiem Museum te Zierik- zee de tentoonstelling "Vissen voor de Wetenschap (25 jaar "Kor en Bot")" geopend door Prof. Dr. L. D. Brongersma van het Rijksmuseum van Geologie en Mineralogie te Lei den, in aanwezigheid van vele autoriteiten en belangstel lenden. Voor het ontstaan en de activiteiten van het gezel schap "Kor en Bot" zij verwezen naar het uitstekende ar tikel van J. Schot B. W. zn. in dit tijdschrift, nr. 25, p. 40 - 47. Na het openingswoord van Prof. Brongersma reikten de burgemeester van Zierikzee, Th. H. de Meester, en Prof. Dr. J. Huizinga uit Utrecht een oorkonde uit aan de heren J. Schot B. W. zn. en W. C. Schot B. W. zn. Ver volgens hielden Drs. C. J. Overweel en Drs. G. Korten- bout van der Sluijs uit Leiden een korte inleiding over de wetenschappelijke merites van het vissen naar fossiele beenderen met de ZZ 8 Wilhelmina, van de gebroeders Schot. De tentoonstelling geeft aan de hand van vondsten, foto's en kaarten een indruk van de resultaten van die 25 jaar

Stad en lande | 1976 | | pagina 9