- 9 - geheel veranderde wijze van "bouwen zal het "belangrijk zijn te weten wat voor zicht de bevolking op deze zaak heeft en wat de raad of het college van burgemeester en wethouders voor ideeën voor het Zierikzee van de toe komst heeft» De heer van Swigchem legde hierbij de nadruk op de waarde volle kern van onze stad, die in de naaste toekomst van nog meer belang zal zijn als middelpunt 'van de omringende (nieuwe) bebouwing dan op dit ogenblik. Dit wil niet zeggen, dat in het oude centrum niets mag worden veranderd. Reeds heeft Monumentenzorg ervaring genoeg opgedaan met het verbouwen van panden, die op de Monumentenlijst staan, tot woonhuizen, winkels enz. Achter de gevels kan ruimschoots gemoderniseerd worden. Voorbeelden daarvan zijn te vinden in Maastricht en Amsterdam. Daarbij moet niet worden vergeten, dat in de toekomst sommige neringdoenden wat gaan zien in het "monumentale centrum". Velen vinden het aantrekkelijk er hun inkopen te doen, temeer als daar het verkeer de voetgangers geen last bezorgt HIEUWS VAIT GEMEENTEN OP SCHO WEN-DUIVEL AMD BROUWERSHAVEN' Brouwershaven Maart 1967» Het interieur van de Gereformeerde kerk (art. 31is geheel vernieuwd 4 aug.1967» Het hoogste punt bereikt bij de bouw van de ambtswoning van de burgemeester. 10 aug.1967. De restauratie van de korenmolen "De Haan" voltooid. Deze restauratie werd uitgevoerd door de molenmakers J.van den Hamer en de Gebroeders Slager, allen uit Brouwershaven. Moord gouwe Juli 1967- De rondweg bij Noordgouwe voor het verkeer opengesteld. De oude openbare lagere school is voor deze wegaanleg afgebroken. BRUIMISSE 27 dec. 1966Officiële opening van de Coöp Boerenleenbank. DUIVELAND Uieuwerkerk 22 nov. 1966Burgemeester A.A.van Eeten slaat de eerste paal voor de bouw van een motel bij de kruising van de Stolpweg en Rijksweg. 25 nov.1966Officiële opening van het bedrijfspand van "Electro Lievense" op de hoek van de U.M.A.-straat en Stationsstraat. Ontwerp architectenbureau Schuch en Kramer te Breda. 28 nov. 1966Officiële opening van de Vebutex-fabriek in de Weststraat. Gebouwd door het Bouwbedrijf Manders te Liessel. 7 juni 1967» Het vernieuwde en vergrote kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente aan de Molenberg in gebruik genomen.. Architect G. Geluk te Vlaardingen» Gebouwd door het aannemersbedrijf De Geus (Plakkee). Oosterland 28 dec. 1966Officiële opening van de fabriek van de M.V. H.G. Freriks voor het vervaardigen van vloeren.

Stad en lande | 1976 | | pagina 9