- 102 - dr. A. de Vin en W. P. de Vrieze. Zij wijst op de naam van het jaarboek "Kroniek van het Land van de Zeemeer min", gekozen naar aanleiding van de bekende sage over de zeemeermin van Westenschouwen. De waarnemend voorzitter leest in dialect het gedicht over deze sage voor. Mevr. Reitsma-d'Ancona wijst op de artikelen, opgenomen in dit eerste jaarboek, dat - zo dit financieel mogelijk is - jaarlijks zal verschijnen. Spreekster roept alle geïnteresseerden op om copie in te sturen aan de redactie en zodoende mee te werken aan de geschied schrijving van Schouwen-Duiveland. Zij overhandigt vervolgens eerste exemplaren aan ach tereenvolgens wethouder L. C. Hoogerhuis van de Ge meente We ster schouwen, burgemeester T. W. Hekman van de Gemeente Bruinisse, burgemeester J. D. de Kam van de Gemeente Duiveland, burgemeester Th. H. de Meester van de Gemeente Zierikzee en de heer C. M. Padmos, loco-secretaris van de Gemeente Brouwersha ven. Vervolgens overhandigt zij een exemplaar aan mevr. G. Westendorp Boerma-Schlosser, waarbij zij haar nog maals dankt voor haar spontane bereidverklaring het ar tikel van haar man, wijlen dr. J. J. Westendorp Boerma, over Pieter Mogge ter beschikking te stellen. Zij over handigt tevens exemplaren aan de heren W. H. Keikes, H. Uil, J. P. J. Lokker, dr. A. de Vin, W. P. de Vrieze en M. G. Westerhof. Tenslotte overhandigt zij exempla ren aan de heren R. A. Huneman en D. L. van 't Leven van Drukkerij v/h Lakenman en Ochtman te Zierikzee. De waarnemend voorzitter brengt dank aan de redactie commissie en haar voorzitster en vraagt aan mevr. Reitsma of deze bereid is ook voor de Kroniek-1977 wederom als voorzitster van de redactiecommissie te fungeren, waartoe mevr. Reitsma-d'Ancona bereid wordt gevonden. De waarnemend voorzitter sluit om 20. 00 uur de ver gadering en overhandigt, namens de redactiecommis sie, aan mevr. Reitsma-d'Ancona, voorzitster van de commissie een boekenbon, onder dank voor het vele door haar verrichte werk. Na de pauze hield dr. P. Scherft, rijksarchivaris in Zeeland een lezing over "Middeleeuwse miniaturen".

Stad en lande | 1976 | | pagina 22