- 151 - nadere toelichting. In tegenstelling'tot de voorgaande jaren stelt het bestuur voor de rente van de effecten niet meer aan te wenden voor verenigingsdoeleinden, maar te gebruiken ter versterking van het kapitaal om met dit geld bijvoorbeeld een vervallen pand te kunnen kopen en dit te laten restaure ren. Het pandje in het Lange Groendal te Zierikzee is in middels verkocht. Teneinde het te ontstane tekort op de ver enigingsbegroting op te vangen stelt het bestuur voor de kon- tributie te verhogen met f 2, 50 ingaande 1 januari 1978. De extra bedragen die gestort zullen worden, zullen op de ver enigingsrekening worden geboekt, tenzij anders vermeld. De subsidie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk (f 2. 000, --) is inmiddels ontvangen. Verslag van de kascommissie. De heer Van der Cingel deelt mede dat de boeken en beschei den door de kascommissie in goede orde zijn bevonden. Naar aanleiding hiervan wordt de penningmeesteres onder dank décharge verleend. Begroting 1977. De begroting voor 1977 wordt onveranderd vastgesteld. 6. Benoeming lid kascommissie. In plaats van de aftredende mevr. Biesterveld wordt op voorstel van de voorzitter de heer W. Schraver gekozen in de kascommissie, die deze benoeming aanneemt. 7. Voorstel contributie te verhogen met f 2, 50. Conform het bestuursvoorstel wordt besloten de contributie met f 2, 50 te verhogen, ingaande 1 januari 1978. 8. Verkiezing bestuursleden. Aangezien geen tegenkandidaten zijn ingekomen verklaart de voorzitter de herkiesbare bestuursleden, de heren mr. A. Gast, N. H. Lysen en W. P. de Vrieze herbenoemd. De heer De Vrieze neemt zijn herbenoeming aan. 9. Rondvraag. De heer A. de Beyer, vertegenwoordiger van de Belangen gemeenschap Westenschouwen vraagt aandacht voor de wel standscommissies, adviserende commissies van de gemeen tebesturen over bouwaanvragen. Spreker toont zich een voor stander van het geven van instrukties aan deze commissies en uitbreiding ervan met lokale deskundigen. Hij maakt be-

Stad en lande | 1977 | | pagina 19