- 217 - De volgende artikelen werden opgenomen: a. "Voedingsgewoonten op Schouwen-Duiveland" door J. Schot BWzn (28) b. "Enkele Munten in 197 6 op Schouwen-Duiveland gevon den" door H. W. Jacobi (29) c. "Stoephekken in Zierikzee IV" door J. F. den Dekker (29). 3.2. Lezingen en cursussen In het kader van de cursus streekgeschiedenis werden de volgende lezingen gehouden: 14 januari: Dr. Tj. W. R. de Haan: Volksverhalen op Schouwen-Duiveland Tijdens deze lezing droeg mevr. K. de Jonge- Hoekman een verhaal in dialect voor. 26 januari: Mr. Dr. W. P. Martens: Tuin en Landschap door de eeuwen heen en de buitenplaatsen van Schuddebeurs. Deze lezing werd toegelicht met dia's. 10 februari: Drs. G. Nooter: Zierikzee en de vaart op het Noorden. 22 februari: Ir. J. A. Trimpe Burger: Archeologische onderzoekingen op en om Schouwen-Duiveland. Deze lezing werd toege-licht met dia's. In aansluiting op de ledenvergadering van 21 april hield de heer A. Jansen uit Amsterdam een lezing over: Middel eeuwse stadswallen en stadspoorten. Na de ledenvergadering van 18 november hield de heer D. ten Berge uit Doetin- chem een lezing over Jacob Cats, waarbij werd ingegaan op de emblemata en de minder bekende facetten van zijn werk. 3. 3. Excursies Op zaterdag 21 mei vertrokken twee autobussen met 77 leden van Stad en Lande van het Kraanplein te Zierikzee voor een leerzame tocht naar Oudewater en Waardenburg. In het geheel herbouwde raadhuis van Oudewater werd kof fie gedronken, waarna de loco-burgemeester een korte uiteenzetting gaf over het wel en wee van Oudewater. Ver-

Stad en lande | 1978 | | pagina 15