- 218 - volgens was er gelegenheid het raadhuis te bezichtigen. Na een kleine wandeling door het pittoreske stadje werd de Grote of St. Michaelskerk bezocht. Aan het slot van het Oudewaterse avontuur werden vele leden van Stad en Lande gewogen en niet te licht bevonden door de waagmeester van de heksenwaag. In restaurant "De vier balken" te Haarzuilens werden de leeggeraakte magen goed gevuld, zodat de namiddag kon worden aangevangen met een voldaan gevoel. Deze namiddag werd geheel in beslag genomen door een bezoek aan kasteel "De Waardenburg" te Waardenburg. De bewoner, de heer A. F. van Goelst Meijer bezorgde de leden van Stad en Lande met hulp van zijn vriend de heer De Lannoij, zeer interessante uren in het -hoewel geha vende, toch erg oorspronkelijke- kasteel. De bij het kas teel behorende korenmolen bezorgde velen die middag een zakje volkorenmeel, waarvan even zovelen wel een heer lijk broodje hebben gebakken. Na thee aan de Waal in Haaften voerden de autobussen van de Fa. van Oeveren de deelnemers veilig huiswaarts. 3.4. Andere organisaties Stad en Lande is lid van de bond Heemschut en aangesloten bij de Stichting Nationale Contactcommissie Monumenten bescherming, het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming, de Vereniging De Zeeuwse Molen, de Federatie van Heem- en Oudheidkun dige verenigingen in Zeeland en de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Contact werd gelegd met de belangengemeenschap Westen- schouwen, die de ruimtelijke ontwikkeling van de "West hoek" nauwlettend gadeslaat. 3. 5. Behoud van de stedelijke en landschappelijke schoon- heid De Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland rea geerde op het voorontwerp herziening Streekplan Schouwen- Duiveland. Het uitgangspunt voor deze herziening, name lijk het behoud van het natuurlijke milieu en de open lande-

Stad en lande | 1978 | | pagina 16