- 222 - per; J.P.J. Lokker; H. Uil, secretaris; dr. A. de Vin; G.J. Vorstheuvel Labrand, penningmeester en W. P. de V rieze. De heer Braber bedankte als lid wegens drukke werkzaam heden. Op 26 augustus overleed plotseling de heer G. J. Vorstheuvel Labrand. De commissie verliest in hem een deskundig en enthousiast lid en penningmeester. De secre taris werd belast met de tijdelijke waarneming van het penningmeesterschap. Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 22 januari, 2 april, 20 mei en 16 december. Werkzaamheden Op de ledenvergadering van 18 november verscheen de tweede jaargang van de "Kroniek van het Land van de Zee meermin (Schouwen-Duiveland)". In deze jaargang werden de volgende artikelen opgenomen: "Jacob Cats 1577-1660" door dr. P. J. Meertens; "Het legaat van de Zierikzeese koekbakker en kruidenier Jacobus Dekker" door H. Uil; "Volksverhalen op Schouwen-Duiveland?" door dr. Tjaard W. R. de Haan; "Schip uit Zierikzee, geschilderd op ter rine/1787" door W. H. Keikes; "Brabers bij Haamstede, een opgraving 1956-1957" door ir. J. A. Trimpe Burger; "De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw in de Nederlands Hervormde kerk te Nieuwerkerk" door ds. M. G. Westerhof; "De Vrouwendracht van Schouwen-Dui veland" door mevr. M. E. Jansen-Glas; "De boeiende zee mansloopbaan van een Zierikzeese jongen" door I. van Bel en "Zieriks-ee en het ontstaan van het Burggraafschap Zeeland in de Middeleeuwen" door dr. mr. H. P. Schaap. Drukkerij B. V. v/h Lakenman en Ochtman te Zierikzee verzorgde ook deze jaargang. De auteurs komt allereerst dank toe voor hun belangeloze medewerking. Het Anjerfonds Zeeland steunde ons met een garantiesubsidie voor het opnemen van het artikel van dr. P. J. Meertens over Jacob Cats, waarvoor onze har telijke dank. Dit tweede nummer bewees dat de Kroniek in een duide-

Stad en lande | 1978 | | pagina 20