- 208 - 3. Ingekomen stukken en mededelingen. De secretaris deelt mede dat berichten van verhindering zijn ingekomen van de heer ir. J. L. van Sloten te Zierik- zee en het gemeentebestuur van Middenschouwen. De voorzitter deelt mede dat de vereniging thans meer dan 600 leden heeft. De ledenwinst is voor een belangrijk deel toe te schrijven aan het succes waarin de "Kroniek van het Hand van de Zeemeermin" zich mocht verheugen. Hij zwaait lof toe aan het adres van de redactie en roept de leden op om artikelen in te zenden. In januari 1978 zal weer een cursus streekgeschiedenis worden georganiseerd. Verder wil het bestuur een cursus voor gidsen in Zierik- zee organiseren. Hij vraagt naar vrijwilligers voor deze cursus. In 1978 wil het bestuur een Kor en Bot-tocht orga niseren, ook introducé's zijn welkom. Deze tocht kan doorgaan als er tenminste 20 deelnemers zijn. Spreker complimenteert de redactiecommissie jaarboek met de nieuwe Kroniek en verkrijgt de toestemming van de leden vergadering voor een extra-subsidie ten behoeve van de Kroniek van f 800, --. De heer F. Jansen vraagt of deze subsidie elk jaar ter be schikking zal worden gesteld. De voorzitter antwoordt dat dit elk jaar opnieuw zal wor den bezien. 4. Vaststelling nieuwe statuten in verband met de wijzi- ging van het Burgerlijk Wetboek. De voorzitter deelt mede dat een commissie bestaande uit de heren Gast, Martens en Uil de concept-statuten en het concept-huishoudelijk reglement hebben opgesteld. De vereniging heeft thans beperkte rechtspersoonlijkheid. In verband met de wijziging van het Burgerlijk Wetboek is aanpassing thans noodzakelijk. De heer F. Jansen blijkt bezwaren te hebben tegen onder meer het woordje "tenzij" in lid 7 van artikel 9. Na een uitvoerige discussie worden er echter geen amendementen ingediend. Een stemming over de statuten en het huishoudelijk regle ment bij handopsteken laat onduidelijkheid over of de door de bestaande statuten vereiste twee/derde meerderheid

Stad en lande | 1978 | | pagina 6