- 209 - gehaald is. Uit een hoofdelijke stemming blijkt dat 26 le den voor de statuten en het huishoudelijk reglement zijn, zoals die thans ter tafel liggen, 4 leden zijn tegen en 5 leden stemmen blanco. De voorzitter constateert dat 26 van de 35 aanwezige leden voor de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement zijn en dat daarmede de vereiste twee/derde meerderheid is gehaald, zodat de statuten en het huishoudelijk reglement zijn vastgesteld. Vervolgens wordt op voorstel van de voor zitter met algemene stemmen besloten het bestuur te mach tigen tot het passeren van de notariële akte, waarin de nieuwe statuten zullen worden opgenomen. 5. Suggesties voor de zomerexcursie. De voorzitter wijst er op dat de excursie ditmaal naar Vlaanderen zal gaan. Vanuit de vergadering wordt als reisdoel Leuven gesuggereerd. De voorzitter zegt dat het bestuur de suggesties nader zal bezien en een keuze zal doen uit Brugge en Leuven. De voorzitter deelt mede dat de heer N. H. Lysen zijn ont slag heeft gevraagd als bestuurslid. De heer Lysen heeft vanaf de oprichting tot 1954 zitting gehad in het bestuur. In 1971 keerde hij in het bestuur terug, waarin hij zich deed kennen als een actief lid. In het bijzonder heeft de heer Lysen grote betekenis gehad als contactman voor de Westhoek, waarbij hij niet voor het natuurschoon alleen oog had. Spreker stelt voor de heer Lysen tot erelid te benoemen. De vergadering verenigt zich onder applaus met het voorstel, waarna de voorzitter de heer Lysen een bloemetje en een enveloppe met inhoud overhandigt. De heer Lysen spreekt een kort dankwoord waarbij hij op de vele jongeren in het bestuur wijst. Hij eindigt met: "Lang leve Stad en Lande!". De voorzitter geeft gelegenheid voor de rondvraag. De heer M. C. van der Schelde wijst op de leilinden in de Poststraat te Zierikzee, deze zijn ten dode opgeschreven, het aftakelingsproces is vijftien jaar geleden al begonnen. Als oorzaken hiervoor kunnen genoemd worden het wegen- zout en het steeds weer openbreken van de straat voor re paraties. De stadskwekerij is echter weer bezig met het

Stad en lande | 1978 | | pagina 7