- Zll - antwoordt dat het hier zijn persoonlijke mening betrof. Mevr. A. P. Dogger vraagt naar het bordje De Verborne Buurt te Zierikzee, dat herplaatst zou worden. De voor zitter zegt toe deze aangelegenheid nogmaals bij het ge meentebestuur van Zierikzee naar voren te zullen bren gen. De heer B. Mertens wijst op het ontbreken van bo men op Schouwen-Duiveland. Hij pleit voor een onderzoek naar de mogelijkheden tot herbeplanting. De voorzitter wijst er op dat er momenteel meer bomen zijn dan voor de watersnoodramp van 1953. Tegen herbeplanting bestaan bezwaren bij de landbouw, vooral met het oog op het maaien van de graskanten. De heer Ly sen wijst er op dat Schouwen bewust open is gehouden om de contouren van het eiland zichtbaar te houden. Landschappelijk is het eiland waar devoller zonder bomen. De heer Gast merkt nog op dat bossen op kleigrond in het algemeen ongewenst zijn. 6. Sluiting. De voorzitter sluit de vergadering om 20.45 uur. Na de pauze hield de heer D. ten Berge uit Doetinchem een lezing over Jacob Cats, waarbij hij onder meer inging op de emblemata en enige minder bekende facetten uit zijn werk.. H. Uil 2e secretaris. Zomerexcursie naar Leuven op 27 mei 1978 Leuven, het zoveelste reisdoel van een excursie door Stad en Lande, wordt als nederzetting bij een burcht al in 884 vermeld. In de nabijheid van deze nederzetting ver sloeg koning Arnulf van Karinthië -die in 896 keizer van het oude karolingische Rijk werd- in 891 de Noormannen. Op een eilandje in de Dijle bouwde graaf Lambert met de Baard omstreeks 1000 een nieuwe burcht. De uitbreiding van de middeleeuwse stad is in verband te brengen met de volgende vier faktoren: aanwezigheid van de graven van Leuven, later hertogen van Brabant, sinds 1000; gunstige

Stad en lande | 1978 | | pagina 9