- 243 - De penningmeesteres, mevr. M.E. Jansen-Glas en de wnd. pen ningmeester van de commissie jaarboek worden vervolgens de charge verleend en de rekeningen goedgekeurd. Ook de begroting over 1978 wordt ongewijzigd vastgesteld. Benoeming lid kascommissie De heer Van der Cingel is aftredend. In zijn plaats wordt benoemd de heer H. Doeleman Hz.die met de heer Schraver de kascommissie zal vormen. Verkiezing bestuursleden De heren ir. J.L. van Sloten en L.J. Zondag, die aftredend waren worden met acclamatie herbenoemd. Beiden verklaren hun benoeming aan te nemen. Rondvraag De heer Van Sloten vestigt de aandacht op de commissie huis namen die in 1975 werd opgericht en de historische namen van de huizen weer liet aanbrengen in Zierikzee en recentelijk nog één in Brouwershaven. Deze commissie wil thans haar werkterrein uitbreiden tot „kleine monumenten", zoals stoep hekken, stoeppalen, gevelstenen, makelaars, bovenlichten enz. Zij wil deze karakteristieke onderdelen van het monu- mentenbezit vastleggen. Stad en Lande is bereid subsidie te verlenen voor het behoud. De commissie vraagt medewerkers, in het bijzonder fotografen, die willen meewerken aan het opzetten van een documentatie. De leden ontvangen hierover nog een cirkulaire, ook in het Mededelingenblad zal hier nog aandacht aan besteed worden. De heer Schaap betreurt het overschilderen van de naam „Het schaap met zijn jongen" in het Visslop. De voorzitter be treurt dit overschilderen, waarvan het door de heer Schaap genoemde voorbeeld niet 1t enigste is. De eigenaren zijn in dertijd verzocht de naam bij een eventuele schilderbeurt op nieuw aan te brengen De heer Van der Cingel suggereert in elk^ gemeente een ver tegenwoordiger van de commissie. De voorzitter wijst er op dat in de dorpen geen of zeer wei nig huisnamen bekend zijn.

Stad en lande | 1978 | | pagina 15