- 254 - Buiten gekomen hadden we langs het recente beeldje van Fonske, een jongeman die zich met een beker water, als sym bool van de wijsheid in de geopende schedel giet, een fraai uitzicht op het stadhuis. De gevel hiervan moet die van het Brusselse stadhuis in schoonheid overtreffen. Bij de bouw maakte men nissen voor beelden, die echter pas in de 19e eeuw werden vervaardigd en geplaatst. Toen Victor Hugo in 1852 Leuven bezocht en deze lege nissen had gezien, schreef hij aan het stadsbestuur: „Uw stadhuis is als een prachtig boek, doch met blanco vellen. Vul het op met de geschiede nis van uw roemrijk verleden"Het resultaat was dat diver se beeldhouwers meer dan 300 beelden leverden: graven van Leuven, hertogen van Brabant, vorsten en pausen, kunste naars en geleerden. In het stadhuis fraaie beelden, schilderijen en meubilair. Na afscheid te hebben genomen van de uitermate deskundige gidsen, die vlot en geestig hun verhalen hadden opgedist, stapten we op de Oude Markt weer in de bussen. Deze brach ten ons na een theepauze in „De oude Kantien" vlot huis waarts Een uur later dan het programma vermeldde, bereikten we Zierikzee. Het prachtige zomerweer en de uitstekende voor lichting bezorgden ons een dag, waaraan velen met genoegen zullen terugdenken. J.L.B. De penningmeesteres wil graag alle kontributies over 1978 (en 1977) nog dit jaar in het kasboek bijschrijven. Wilt u daaraan meehelpen en even nakijken of u al hebt be taald? De kontributie bedraagt: 12,50 per persoon 15,per echtpaar 2,50 per gezinslid (ontvangt geen Mededelingenblad) 2,50 per jeugdlid gironummer 3 9 0 4 8 2 t.n.v. pennStad en Lande van Schouwen-j Duiveland te Brouwershaven of 8 1 0.9 02.5 08 bij de Nutsspaarbank te Zierik zee

Stad en lande | 1978 | | pagina 30