- 255 - Uit de oude doos. FIETSCLUB OP SCHOUWEN-DUIVELAND In de zomer van 1910, om precies te zijn op 27 juni, kwa men elf jongens bij elkaar achter de schuur in de houtloods van wagenmaker M. de Vos, gelegen aan de Provinciale Straat weg, nu Julianastraat no. 22. In deze loods lagen planken, balken en latten, gezaagd van boomstammen, kort geleden uit het water gehaald om te dro gen, voordat dit hout verwerkt kon worden. Op dit nieuwe bouwmateriaal gezeten werd door ons, jongens van 10 tot 17 jaar, vergaderd, om een fietsclub op te rich ten. Als president werd gekozen Alfred Wiebols, als secretaris Cor Hendrikse en als penningmeester Jaap Geluk. Nu werden eerst de artikelen van de nieuw op te richten vereniging voorgelezen die tevoren door drie leden waren opgesteld. De vereniging kreeg de naam Fietsclub „Eendracht Maakt Macht" De artikelen werden alle goedgekeurd op deze vergadering en luidden als volgt: Art 1: De leden moeten naar de president luisteren, zoniet dan krijgen ze 3 cent boete. Art 2: De penningmeester is verplicht altijd de kas bij zich te dragen, om als het nodig is leden te hel pen Art 3: Elke woensdag, zaterdag en zondag gaan we fietsen. Art 4: Wie ergens door verhinderd is en niet kan komen, moet kennis geven bij één der bestuursleden. Art 5: Als er door de president wordt gefloten moeten we afstappen Art 6: De betaling moet 's woendagsmiddags geschieden. Art 7: Wie vier weken achtereen niet betaalt, krijgt een boete van 5 cent. Art 8: Bij afwezigheid moet men 1 cent betalen. Art 9: De leden moeten de weg kiezen. Art 10: De rijwielclub heet E.M.M. (Eendracht maakt macht) Art 11: Wie op reis is behoeft niet te betalen. Art 12: De penningmeester is verantwoordelijk voor de cen ten

Stad en lande | 1978 | | pagina 31