- 263 - NR. 33 JANUARI 1979. Secretariaat: Noord Bosweg 5 - 4316 PP Zonnemaire. Bestuur: J. L. Braber (voorzitter), mrW. P. Martens (vice-voorzitterir. J. L. van Sloten (vice-voorzitter P. Jonker (le sekretaris), mevrouw M. E. Jansen-Glas (le penningm. H. Uil (2e sekretaris), mr. A. Gast (2e penningm. mevrouw C. Reitsma-d'Ancona, J. A. A. Fransen van de Putte, W. P. de Vrieze en L. J. Zondag. IN MEMORIAM NICOLAAS HENRI LYSEN Op 29 november 1978 overleed te Burgh op 67-jarige leeftijd ons erelid N.H. Lysen, tot zijn pensionering bosbouwkundig ambtenaar bij Staats bosbeheer Zijn van jongsaf bestaande belang stelling voor de schoonheid van stad en land leidde er toe dat hij op 27 februari 1939 tot bestuurslid van onze vereniging werd benoemd. Deze was juist in de voorafgaande maand opgericht Als kontaktpersoon voor de westhoek was zijn inbreng van grote betekenis. Beroepshalve ging zijn belangstelling uit naar de flora en de fauna van Schouwen-Duiveland en de ont wikkelingen die het landschap bedreigden ontgingen dan ook nooit aan zijn aandacht. Tevens had hij een open oog voor het behoud van gebouwen met historische waarde. In 1954 bedankte hij als bestuurslid met het motief "druk ke werkzaamheden", maar in werkelijkheid meende hij zich buiten het bestuur aktiever en vrijer te kunnen opstellen. Toen in 1971 een bestuurscrisis ontstond, werd hij opnieuw in het bestuur gekozen. In 1977 echter gaf hij de wens te kennen deze funktie te willen beëindigen. Hoewel wij het betreurden, hadden we begrip voor dit besluit. In de leden vergadering van 18 november 1977 werden zijn verdiensten met het erelidmaatschap bekroond. Zijn enthousiasme en inzet zullen nog lang in onze herin nering blijven voortleven. J.L.B.

Stad en lande | 1979 | | pagina 3