- 316 - M.E. Jansen-Glas, le penningmeester; mr. W.P. Martens, vice-voorzitterH. Uil, 2e sekretaris; mr. A. Gast, 2e penningmeester; mevr. J.C. Reitsma-d1AnconaJ.A.A. Fran- sen van de Putte; ir. J.L. van Sloten; W.P. de Vrieze en L.J. Zondag. De aftredende bestuursleden ir. J.L. van Sloten en L.J. Zondag, werden tijdens de ledenvergadering op 21 april herkozen. Zij werden bereid gevonden hun herbenoeming te aanvaarden. 2.3. Vergaderingen. De ledenvergaderingen werden gehouden op 21 april en 17 november in de foyer van restaurant "Mondragon" te Zie- rikzee. De bestuursvergaderingen werden gehouden op 11 januari, 8 maart, 29 maart, 7 juni, 23 augustus en 1 no vember in het verenigingsgebouw aan het Vrije te Zierik- zee. 2.4. Kommissies. Op 8 maart werd een speciale bestuursvergadering gehouden over de taak van "Stad en Lande" op langere termijn. De ze taak werd globaal verdeeld in drie afdelingen, te we ten 1. Ruimtelijke Ordening, 2. Monumentenzorg en 3. Heemkunde. Binnen deze afdelingen kunnen kommissies wor den gevormd, waarin naast bestuursleden ook andere leden van de vereniging en zelfs niet-leden, die op één van de bedoelde terreinen deskundig zijn, zitting hebben. Een kommissie voor Ruimtelijke Ordening is nog niet defi nitief in het leven geroepen. Het ligt in de bedoeling na de eerste ledenvergadering in 1979 een eerste verga dering te beleggen. Deze kommissie zal zich bezighouden met de totstandkoming van gemeentelijke bestemmingsplan nen en de uitwerking daarvan. De kommissie huisnamen heeft inmiddels een bredere opzet gekregen. Een nieuwe benaming, namelijk kommissie kleine monumenten, is al een gevolg van deze nieuwe opzet. Daarbij blijft het niet, want deze kommissie heeft reeds de eerste stappen gezet om tot een inventarisatie te ko men van kleine monumenten, zoals deuren, bovenlichten, stoephekken, palen, gedenkstenen enz. Daarvoor werden le den via het mededelingenblad opgeroepen aan het opsporen

Stad en lande | 1979 | | pagina 28