- 317 - en vastleggen van dergelijke kleine monumenten mee te werken Er zijn stappen ondernomen om een kommissie te vormen, die het bestuur zal adviseren over de uit te reiken oor kondes voor geslaagde restauraties. In de loop van 1979 zal deze kommissie met haar werk beginnen. Op heemkundig terrein zal een kommissie in het leven wor den geroepen, die de veldnamen op Schouwen-Duiveland zal inventariseren. Hiermee werd al op bescheiden schaal een begin gemaakt. Voor het verslag van de redaktiekommissie Jaarboek wordt verwezen naar bijlage I. 2.5. Vertegenwoordigingen in andere verenigingen. De heer ir. J.L. van Sloten had zitting in de deelnemers raad van de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieubescherming. De heren J.L. Braber en P.J. van Donge hadden zitting in het bestuur van de Stichting Landbouwmuseum. De heren J.L. Braber en F.K. Vos hadden zitting in het bestuur van de Stichting Slot Moermond. De heren J.A.A. Fransen van de Putte en L.J. Zondag wa ren aangewezen het monumentennieuws van Schouwen-Duive land te verzorgen voor het Bulletin van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuwsch Genootschap van Wetenschappen "Stad en Lande" is vertegenwoordigd in de federatie van Heem- en Oudheidkundige verenigingen in Zeeland. 2.6. Financiën. Financieel gaat het de vereniging redelijk goed. Er is een bedrag beschikbaar voor de subsidiëring van kleine restauraties. Hiervan wordt in het algemeen nog te wei nig gebruik gemaakt. De kosten voor de vervaardiging van de mededelingenbladen en de jaarboeken stegen dit jaar aanzienlijk. De Minister van Kuituur, Rekreatie en Maat schappelijk Werk verleenden ook dit jaar weer subsidie aan het restauratiefonds ten bedrage van 2.000,De kontributie bedroeg 12,50 per persoon, per echtpaar 15, per gezinslid (ontvangt geen mededelingenblad) en per jeugdlid 2,50. De kontributiebetaling door en kele leden liet te wensen over.

Stad en lande | 1979 | | pagina 29