- 319 - Als toelichting dia's van oude kaarten van Schouwen-Duiveland. 3 maart Drs. P.C.J. van Dael, Amsterdam De historische achtergrond en de symboliek van de grafmonumenten in de kerk te Drei- schor Lezing met dia's als toelichting. Aansluitend op de lezing van de heer Op 't Hof werd op 15 april een exkursie gehouden (zie onder 3.3. exkursies) In aansluiting op de ledenvergadering van 21 april hield de heer J.G. van Heck, direkteur van de Welstandkommis sie Vereniging Dorp, Stad en Land te Rotterdam, een inlei ding over: Welstandstoezicht. Na de ledenvergadering van 17 november hield de heer ir. J.J. Pilon een inleiding over landschapsarchitektuur Op 4 april ging een kursus voor adspirant-gidsen in Zie- rikzee van start. Het aantal kursisten bedroeg: 24. Op de eerste kennismakingsbijeenkomst werd door de voorlicht ster van de gemeente Zierikzee, mejL. de Jonge, een korte filmimpressie van Zierikzee vertoond. Op 11 april gaf de heer W.H. Keikes aan de hand van een diaserie een overzicht van wat Zierikzee de toerist te bieden heeft. De heer dr. mr. H.P. Schaap vertelde vervolgens iets over zijn praktijkervaringen als gids tijdens de bijeen komst van 19 april. De heer mr. W.P. Martens gaf in- strukties over de verschillende bouwstijlen en de toe passingen daarvan in Zierikzee op de kursusavond van 25 april. Op 28 april werd in de namiddag een bezoek aan het stadhuis gebracht. Op 4 mei vertelde de heer J.J. Doeswijk iets over het groen in Zierikzee. Op de zater dagmorgen van de 13e mei werd een proefwandeling door de toekomstige gidsen gemaakt onder deskundige leiding van de heer A. Braat. De slotavond was op 18 mei. Op die avond werden de laatste instrukties gegeven en enkele organisatorische zaken besproken. De heer J. Bij de Vaate dankte eenieder uit naam van de V.V.V. voor zijn of haar medewerking. De kursusleiders ontvingen allen een boekenbon. Van de 24 kursisten zijn er nog 7 over, die het geleerde in praktijk brengen. Deze gidsen kome'n regelmatig bijeen voor het uitwisselen van gegevens. De V.V.V. zorgt voor de verdeling van groepen toeristen over de gidsen.

Stad en lande | 1979 | | pagina 31