- 324 - waarin, gezien de thans geldende gezichtspunten, weinig beschermende voorschriften van toepassing zijn. Het be stuur van "Stad en Lande" betreurt deze toch wel discu tabele beleidsbeslissing. 3.6. Heemkunde. Er is een begin gemaakt met het veldnamenonderzoek op Schouwen-Duiveland De bestuursleden mr. A. Gast en W.P. de Vrieze zullen een kommissie in het leven roepen, die deze zaak ter hand zal nemen. 3.6.1. Publikaties. Voor publikaties in het mededelingenblad is grote belang stelling. Met name de artikelen over de Zierikzeese stoephekken, van de hand van de heer J.F. den Dekker, worden, gelet op de vele positieve reakties, gretig ge lezen Het derde jaarboek is verschenen. Uit de grote vraag blijkt opnieuw een stijgende belangstelling. Zie verder het verslag van de redaktiekommissiedat als bijlage bij dit verslag is gevoegd. Zonnemaire, maart 1979. P. Jonker - sekretaris. JAARVERSLAG VAN DE REDAKTIEKOMMISSIE JAARBOEK OVER 1978. Samenstelling In de kommissie hadden zitting: mevr. J.C. Reitsma-dAn- cona, voorzitster en de heren J. Klepper, J.P.J. Lokker, H. Uil, sekretaris, dr. A. de Vin en W.P. de Vrieze. In de vakature, ontstaan door het aftreden van de heer J.L. Braber, benoemde het bestuur de heer A.C.W. van der Vet. Voorts werd in de kommissie benoemd de heer ir. A.F Sandbergen, die het penningmeesterschap op zich nam, als opvolger van de heer H. Uil, die als waarnemend penning meester optrad. De heer J. Klepper trad aan het eind van het jaar af als kommissielid. Vergaderingen De kommissie kwam bijeen op 18 februari, 27 april en 9 december.

Stad en lande | 1979 | | pagina 36