- 325 - Werkzaamheden Op 17 november verscheen de derde jaargang van de "Kro niek van het land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland) In deze jaargang werden de volgende artikelen opgenomen: "Eens een erbarmelijk land", Wat een zeer zware storm (1 februari 1953) heeft losgeslagen door A.M. Geluk; Iets over de visserij op de Zeeuwse stromen en de daar mee verbonden scheepstypesin het bijzonder rondom Schouwen-Duiveland door J. Schot; Burghsluis en het ge slacht Van der Klooster door J.P. van den Broecke; Het wel en wee van de oude herberg "Westenschouwen1s welva ren" alias "Kaatje en Kootje" door W.P. de Vrieze; Een officiële plechtigheid in Oosterland in den jare 1794 door L.A. Capelle; De Nieuwe Visscherij te Zierikzee door E.W. Smit; De vijandelijkheden tussen het huis Dampierre en het huis Avesnes op Schouwen-Duiveland (anno 1304) door dr. mr. H.P. Schaap; De ramp van 1 februari 1953 - een kwart eeuw geleden: aantekeningen bij een detailrap port van wijlen G.J. Vorstheuvel Labrand door M.J. Bij de Vaate en Een vergelijking tussen twee dialektschrijvers van ons eiland naar tijd en plaats "Joös van Jaone" en "Wullum uut Bru" door dr. A. de Vin. Het eerder aangekondigde artikel van drs. J.H. Kluiver over De orgels van de St. Lievensmonsterkerk en de Nieu we Kerk te Zierikzee werd verschoven naar de volgende jaargang Drukkerij L. O. te Zierikzee verzorgde ook deze jaar gang Wij konstateren dat deze jaargang een gunstig onthaal vond bij het publiek. Veel positieve reakties bereikten ons. Vele boekhandelaren bleken bereid onze Kroniek ter ver koop aan te bieden. Mede dankzij hun medewerking bereik ten wij nog meer lezers. Een en ander stemt ons tot vreugde. De volgende jaargan gen van onze Kroniek, wanneer wij althans kunnen beschik ken over de benodigde gelden, zien wij dan ook met ver trouwen tegemoet. Namens de redaktiekommissie jaarboek van de Ver. Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, H. Uil, sekretaris.

Stad en lande | 1979 | | pagina 37