- 329 - Een wandeling door de Voorstraat en de Heerendijk toont de ene mooie gevel na de andere, vaak in Hollandse renaissance stijl, maar ook in die der Lodewijken. Van de stadspoorten is alleen de Kuilenburgse of Huizenpoort uit 1630 bewaard gebleven, waarin het boerenwagenmuseum met komplete wagenmakerij - oude stijl - is gehuisvest. Ter weerszijden van deze poort wordt de stadskern door een reeks muurhuizen begrensd. Van het voormalig kasteel buiten de stadswallen is niets an ders gebleven dan een uit wat losse gebeeldhouwde fragmenten samengesteld monumentje, dat in 1899 is vervaardigd. Aan de noordwest- en noordzijde wordt de stad omsloten door uitgestrekte graslanden. Aan de zuid- en oostzijde tussen de ommuring en de Korne liggen gronden, die al sedert eeuwen als moestuinen in gebruik zijn. Ook de terreinen zijdelijk van de Korne tussen het riviertje en de zogenaamde Erichemse Kade zijn als moestuinen en ten dele als boomgaard in ge bruik. Deze gronden vormen aan die zijde een fraaie tegen stelling met de daarboven uitrijzende stad. Voor verdere bijzonderheden over deze zomerexkursie wordt verwezen naar de afzonderlijke uitnodiging tot deelname aan deze exkursie. de sekretaris. Nieuwe leden: A. Groenendijk P. Kleingeld C. v. Oosterom Mevr. M.A. Roth- v.d. Velde Mevr. J.C.A. de Raaf-Lanser J.W. Schout Z. Stehouwer Breevosdal 2 Daleboutsweg 4 Touwbaan 14 Zuiddijkstr. 40 Noordweg 436 Dijk v. Bommenede Volkerakstr. 39 Burgh-Haamstede Burgh Zierikzee Brouwer shaven Middelburg Zonnemaire Zierikzee Mevr. P.G. v.d. Weele-Slager 68 J. Catsstraat 1 Brouwer shaven

Stad en lande | 1979 | | pagina 41