- 330 - GRAMMOFOONPLAAT HISTORISCHE ORGELS. Onlangs verscheen een tweede grammofoonplaat in de reeks Historische orgels in Zeeland, met opnamen van orgels in kerken in Noord-Zeeland. Hieronder bevinden zich ook twee belangrijke historische orgels in kerken op Schou wen en Duiveland: het orgel van de Nieuwe Kerk te Zie- rikzee, in 1848 gebouwd door de Rotterdamse orgelmakers W.H. Kam en J. van der Meulen en dat van de Hervormde Kerk in Burgh in 1792 gebouwd door de Friese orgelmaker A. van Gruyzen. Bram Beekman, de organist van deze gram mofoonplaat voert op het orgel van Zierikzee de 3e sona te van J.B. Litzau uit, een tijdgenoot van de orgelmakers Kam en Van der Meulen, en op het orgel te Burgh geeft hij een uitvoering van de 3e sonate van Ph. Pool, een 18e eeuws komponist. Men hoort de orgels dus in muziek uit de tijd waarin zij werden gebouwd en in een rijke verscheidenheid van afzonderlijke registers tot het ma jestueuze volle werk. Verder bevat de grammofoonplaat op-, namen van de orgels in de Grote Kerk te Tholen (Sonate J.G. Bastiaans over Wien Neerlands Bloed)Hervormde Kerk te Poortvliet (Divertimento W. Lootens, organist te Zierikzee en Middelburg)Katholieke Kerk te Oud-Vosse- meer (Suites van J.J. Robson)Een inlegvel bevat een beschrijving en de geschiedenis van de instrumenten met afbeeldingen. De hoes bevat een toelichting op de kompo- nisten en de muziek. De plaat is een produktie van de Werkgroep Muziek van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen en is verkrijgbaar door storting van 25,50 op giro 3876547 t.n.v. penningmeester Werkgroep Muziek, Hammarskjöldlaan 23, Middelburg. Bij lidmaatschap van de Werkgroep geniet men 5,re- duktie.

Stad en lande | 1979 | | pagina 42