- 292 - Uitgebreide toelichting werd op de 27e februari gegeven door de werkgroep die zich op de Bevelanden bezig houdt met het registreren en fotograferen van de kleine monu menten. Deze startte verleden jaar. De heren Weinreich en Lepoeter, voorzitter en sekretaris van die werkgroep, gaven uitvoerige toelichting op de werkwijze die op de Bevelanden in gezamenlijk overleg ontwikkeld is. Ook werden voorbeelden van fotowerk getoond, waaronder fraaie details. Toch is het beschrijven van de voorwerpen en vooral het begrip kweken van de waarde of betekenis van het voorwerp bij de eigenaar heel belangrijk voor het be houden ervan. Dit vereist ook nazorg. De Bevelandse werk groep heeft een aparte beoordelingskommissie die bindend bepaalt welke voorwerpen en foto's al of niet voor re gistratie in aanmerking komen. Men is met een gezamenlijke proef in Wmeldinge begonnen. Een en ander is degelijk voorbereid. Ook de benadering van de bewoner is belang rijk. Begonnen kan worden met het opsporen van objekten. Na diskussie, dankzegging en vertrek van de inleiders werd overeenkomstig artikel 7 van het huishoudelijk re glement een kommissiebestuur samengesteld. Dit bestaat uit de heren H. Doeleman Hzn. te Dreischor als sekreta ris, F.W. Henderson te Haamstede en ondergetekende als voorzitter. Daarna werd verder gediskussieerd en kwamen suggesties naar voren. Besloten werd op 5 april om 19.30 uur in het Hervormd verenigingsgebouw te Zierikzee opnieuw te vergaderen. Het bestuur heeft daartoe inmiddels de nodige voorberei dingen getroffen. Belangrijk zijn ook de kosten, waartoe slechts in bescheiden mate een beroep op de verenigings kas kan worden gedaan. Er wordt van uitgegaan dat men er als een soort hobby wat voor over moet hebben. Ook in de administratie, beschrijving en nazorg gaat tijd zitten. Hoe meer deelnemers hoe beter dus. Daarom wordt nogmaals een beroep op medewerkers gedaan zich aan te melden bij de sekretaris (tel. 01112 - 801). Er zijn in totaal reeds een tiental aanmeldingen ontvan gen, naast een aantal bestuursleden van Stad en Lande. In de ledenvergadering van 20 april a.s. hopen wij te kunnen vertellen tot welke resultaten de kommissie in middels gekomen is. J.L. van Sloten.

Stad en lande | 1979 | | pagina 4