- 31 - zeer nauwe doorgang gecrëerd vanaf de spiltrap even naast de deur van de opkamer vier tot zes treden hoger. De muur tussen en boven deze twee doorgangen was betegeld met an tieke tegeltjes. Jammer genoeg werden deze door vorige be woners gesloopt. In de opkamer werd eind vorige eeuw een bedstede getim merd. De gehele houten wand met vier deuren kreeg een gladhout schildering met mahoniestruktuur in late Lodewijk XVI stijl, evenzo de binnenzijde van de vouwluiken op deze kamer. De halfsteensmuur tussen grote- en opkamer bestond uit moppen en Rijswijkers. De moppen werden weer teruggebracht, waarbij ook enkele met groen glazuur. De kleinere Rijs wijkers werden in de opkamer als lambrizering ingemetseld. Achter de voordeur werd een halletje gebouwd als tocht- portaal en garderobe. De balken kregen hun donkerrode kleur terug, hetgeen fraai accentueert met de wit ge schuurde muren. Daar waar vroeger de schouw stond, keerde deze terug. Nu uitgevoerd in eikehout en betegeld met oude witte tegels, welke nog aanwezig waren. Als herinnering aan de timmer- winkel werd de oude timmerkist, welke meer dan 100 jaar in de werkplaats had gestaan, weer op de oude plek terug gezet De bewoners Wie stichter en oudste bewoners waren hebben we niet kun nen achterhalen. Eerst in 1636 wordt als koper genoemd Cornelis Dingeman Bijster. In een transportacte van 24 maart 1653 betreffende het buurpand (Ring 4) wordt als belender (west) genoemd Berbel Florensdr. Wat later in 1674 wordt genoemd Cornelis Willemszn. Witte. Van hem we ten we dat hij te Dreischor op 22 november 1660 was ge huwd met Pieternella Jacobsdr.j.d. van Dreischor. In een acte van 1706 wordt zij genoemd als weduwe van Corne lis Willemszn. de Witte. Na haar overlijden wordt het huis door de erven verkocht op 10 juni 1709 aan Jacob Algoet Drie generaties Alegoed zullen het huis gaan bewonen. Van Jacob weten we het volgende. Hij werd gedoopt te Dreischor op 22 mei 1673 als zoon van Johannes en Neeltje Ariensdr.

Stad en lande | 1980 | | pagina 31