- 34 - "Ring, helend Oost den Transportant, West de Zuydstraat, "Zuyd den Agterwegt en noord den Ring". Jacob was de oudste zoon, gedoopt te Dreischor op 13—2— 1726. Johannes zelf wordt in de acte als belender genoemd. Doch wij hebben hem niet als bewoner gevonden van Ring 4. We moeten dan aannemen, dat hij bewoner bleef van het zijhuis. De koopsom bedroeg 75 pond Vlaams (circa 450,De hoogte van het bedrag bevestigt voornoemde veronderstel ling omdat 3 jaar later op 23 januari 1753 Jacob het huis verkoopt voor 100 pond Vlaams. Hij verkocht aan Jan Zorge, welke geboren was op 19 juni 1723 als zoon van Aelbregt en Lena SchietekatteAls be lender Oost wordt dan genoemd Cornells de Blok, waarvan we weten dat deze toen de bewoner van Ring 4 was. Wat la ter wordt Jan Zorge als bewoner van Ring 4 genoemd, dat toen al geruime tijd de herberg was, genaamd "de vergulden arent" en later "het wapen van Dreischor". Vermoedelijk heeft Jan Zorge uit praktische overwegingen een doorgang gemaakt van de opkamer naar de herberg, het geen uit het metselwerk was op te maken. Deze doorgang zal weer zijn dichtgemetseld toen Jan Zorge op 16 maart 1775 het huis verkocht aan Jan van Bloois. De schoonzoon van Jan Zorge, Pieter van der Linde mag dan nog een jaar in wonend blijven tegen een jaarhuur van 4.8.4. Vlaams. Op 20 oktober 1791 verkoopt Jan Corneliszn. van Bloois het huis aan zijn nicht Dina Eyke, weduwe van Abraham Stoutjesdijk. Jan Corneliszn. van Bloois blijft nog tot 1 mei 1792 ge bruiker van het voorhuis en de schuur. Het achterste gedeel te bleef verhuurd tot mei 1793 aan Dingeman van Bloois. Dina Eyke zal kort daarop hertrouwd zijn met Pieter Minne, timmermansbaas Van Dina Eijke kunnen we nog het volgende vermelden. Zij was gedoopt te Dreischor op 11 augustus 1748 als dochter van Cornells en Levina Hermansdr. van Bloois. Zij huwde te Dreischor op 4 mei 1769 met Abraham Stoutjesdijk uit Nieuwerkerk. Zij kregen een zoon Cornells op 3 februari 1771 Aan deze zoon nu verkoopt haar 2e man Pieter Minne het huis op 24 januari 1793. Uit de acte blijkt dat er enkele huurders waren:

Stad en lande | 1980 | | pagina 34