- 35 - 1t opper- of kelderkamertje aan Jan Corn, van Bloois Jr 't midden- of zijkamertje aan Gillis Muste en den agterkamer aan Guillam Dooge. Op 29 januari 1795 verkoopt Cornelis Stoutjesdijk het huis aan het dorpsbestuur waarvoor compareerden de heren: Jacob Hocke Jz. de schout, Maarten Rotte, Abraham Boluyt, Govert Viergever, Pieter Goemans en Cornelis Schietkatte. De huurders waren toen: Paulus van den Houten van de ach terkamer oost, Cornelis Pranke van Blooijs van het kelder kamertje en de zolder daarboven, Maarten Geelhoed van 't zogenaamde zaletje, Jan Jacobse van den Berge van het zij kamertje achter het voorhuis en de zolder daarboven en aan Hendrik Jacobse van den Berge was verhuurd de achterkamer en zolder met een tasje in de schuur tot berging van hout. Op 4 januari 1798 verkopen de heren het pand aan Jacob van Oudheusden, Mr timmerman, geboren te Middelburg, die door Schout en schepenen op 17 januari 1797 toestemming had gekregen om zich in Dreischor als timmerman te vestigen. Jacob heeft ongetwijfeld de bedoeling gehad van de kamer en het zaletje een werkplaats te maken. De toen aanwezige huurders werd de huur opgezegd. Zij waren: Van de kamer en het zaletje, Maarten Geelhoed Van de schuur Cornelis de Vos en de koper. Hun werkplaats was vermoedelijk in de schuur. Van 't zijkamertje achter het voorhuis en de zolder daar boven Jan Jacobse van den Berge. Van de achterkamer en zolder met tasje in de schuur tot berging van hout, Pieter de Groene. In het kelderkamertje (opkamer) met de zolder daarboven woonde Pieter Dingemanse van Blooijs, een arbeider die in de woelige jaren van 1787 in Zierikzee een nieuwe hoed en een zilveren lepel had gestolen. Jacob gaat het huis al vrij spoedig doorverkopen. Op 5 mei 1800 verkoopt hij het, dan zonder huurders voor 333.6.8. Vlaams aan een andere timmerman, Huibertus Relte. Jacob maakte door deze transactie 100.-.-. Vlaams winst! Nadat Jacob Padmos van Noordwelle op 24 november 1803 als timmermansbaas te Dreischor was geadmitteerd tegen een jaarlijks cijns van 1.-.-. Vlaams kon deze de timmer- winkel kopen. Het transport vond plaats op 30 mei 1805, waarbij Johannes der Weduwen "als administrerend armmees- "ter van den plaatsen armen van Dreyschor en in die qua-

Stad en lande | 1980 | | pagina 35