Kroniek van het land van de Zeemeermin Kocht u reeds ons jaarboek 1979? Schouwen-Duiveland De naam is ontleend aan de sage van de zeemeermin van Westen- schouwen, waarvan u het versje: SchouwenSchouwen, 't sal je rouwen, Dat je mijne vrouwe houwe! 't Rieke Schouwen sal vergaen Alleen de toren blijven staen!" aantreft op de achterzijde van hen omslag van ons jaarboek. De sageopgetekend in de streektaal van Schouwen-Duiveland door P.D. de Vos 1866 - 19^+2), is met twee andere dialect- bijdragen in de „Kroniek" opgenomen. De titels van de andere bijdragen luiden: Dialectbijdragen van Joös van Jaone"3 P.D. de Vos en Wullum uut Bru"; De orgels van de St. Lievensmonsterkerk en de Nieuwe Kerk te Zierikzee door drs. J.H. Kluiver; 67 jaar burgemeesterschap van de familie Van der Have in Ouwer- kerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjansland door G.J. Lepoeter; De grafkapel voor de ambachtsheren van Dreischor door drs. P.C.J. van Dael; Enige belangrijke figuren uit de geschiedenis van de genees kunde in Zeelandin het bijzonder te Zierikzee door dr. C.M. van Hoorn; Middeleeuwse strafbedevaarten vanuit Zierikzee door H. Uil; De Rotterdamsch)e Tramweg Maatschappij op Schouwen-Duiveland door dr. H.J. van Zuijlen. Wij twijfelen er niet aan dat U ook aan de inhoud van dit jaarboek (evenals de vorige uiteraard rijk geïllustreerd) veel vreugde zult beleven. De prijs bedraagt voor leden 17,(niet-leden 19»50). Dit bedrag wordt eventueel verhoogd met verzendkosten. Postgironummer 3622729 t.n.v. Ver. Stad en Lande, Kroniek, Ring 11, 1+315 AE Dreischor.

Stad en lande | 1980 | | pagina 43