- 59 - Helaas slaagde men er niet in het poortje te redden van de slopershamer, maar in de jaren die volgden droeg de ver eniging in hoge mate bij tot het behoud van het stads- schoon en het landelijk schoon op Schouwen-Duiveland 2.1. Leden Het aantal leden steeg minder spectaculair dan in voor gaande jaren, maar toch kan nog steeds van een forse leden winst worden gesproken. Op 31 december 1979 bedroeg het aantal leden 780 (1978: 735). 2.2. Bestuur. Het bestuur was als volgt samengesteld: J.L. Braber, voorzitter; P. Jonker, le secretaris; mevrouw M.E. Jansen-Glas, le penningmeester; mr. W.P. Martens, vice-voorzittermr. A. Gast, 2e penningmeester; J.A.A. Fransen van de Putte; J.D. de Kam; ir. J.L. van Sloten, vice-voorzitter; A.J. Verhulst; W.P. de Vrieze en L.J. Zondag Tijdens de ledenvergadering op 20 april traden twee bestuurs leden af, te weten mevrouw J.C. Reitsma-d'Ancona en de 2e secretaris H. Uil. Beiden stelden zich niet herkiesbaar. In de plaats van me vrouw Reitsma werd benoemd: J.D. de Kam te Nieuwerkerk. Voor de vacature, ontstaan door het aftreden van H. Uil, moet nog een kandidaat worden gevonden. In de vacature, die het gevolg was van het bedanken van N.H. Lysen, werd A.J. Verhulst te Haamstede benoemd. De gekozen kandidaten verklaarden hun benoeming te aanvaarden. 2.3. Vergaderingen. De ledenvergaderingen werden gehouden op 20 april en 13 november in de foyer van restaurant "Mondragon" te Zie- rikzee. De bestuursvergaderingen werden gehouden op 17 ja nuari, 20 maart, 12 juni, 28 augustus en 30 oktober; de eerste vier vergaderingen in het verenigingsgebouw aan het Vrije te Zierikzee en de laatste vergadering in café restaurant "De Zeeuwsche Herberghe" te Zierikzee.

Stad en lande | 1980 | | pagina 15