- 60 - 2.4. Commissies. De commissie kleine monumenten maakte een aanvang met de inventarisatie van de zogenaamde "kleinere monumenten", zoals: stoepen, stoephekken, bovenlichten, deuren, palen, stenen e.d. De objecten worden door vrijwilligers foto grafisch vastgelegd, waarna een duidelijke omschrijving wordt gemaakt. Op deze wijze wordt getracht een uitge breide documentatie te verkrijgen van hetgeen Schouwen- Duiveland op dit terrein te bieden heeft. Teneinde een gedegen advies te krijgen voor de uitreiking van oorkonden voor geslaagde restauraties, werd een com missie in het leven geroepen, waarin zitting hadden de architecten W.J. Kraamer en ir. K.G. Rouwenhorst, de kunst schilder G. van der Ven en de bouwkundige L.J. Zondag. Voor het verslag van de redaktiecommissie Jaarboek wordt u verwezen naar de bij dit verslag behorende bijlage. 2.5. Vertegenwoordigingen in andere verenigingen. De heer ir. J.L. van Sloten had zitting in de deelnemers raad van de Stichting Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Na tuur-, Landschaps- en Milieubescherming. De heren J.L. Braber en P.J. van Donge hadden zitting in het bestuur van de Stichting Landbouwmuseum. De heren J.L. Braber en F.K. Vos hadden zitting in het bestuur van de Stichting Slot Moermond. De heren J.A.A. Fransen van de Putte en L.J. Zondag waren aangewezen het moumentennieuws van Schouwen-Duiveland te verzorgen voor het Bulletin van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Zeeuws Genootschap van Wetenschappen. "Stad en Lande" is vertegenwoordigd in de federatie van Heem- en Oudheidkundige verenigingen in Zeeland. 2.6. Financiën. Het bedrag voor de subsidiëring van kleine monumenten, dat in de rekening voor het restauratiefonds is opgenomen, werd eerder hoger dan lager, hetgeen betekent dat van de mogelijkheid om subsidie te krijgen voor de restauratie van stoephekken e.d. nog steeds te weinig gebruik wordt

Stad en lande | 1980 | | pagina 16