- 62 - Het mededelingenblad verscheen drie maal. De volgende ar tikelen werden opgenomen: a. Drie haardstenen afkomstig van het slot Craienstein bij Burgh, door mej. A.A. van der Poel. b. Een Brouwse nieuwjaarswens uit 1886, door de heer J.L. Braber c. Een scraper board gravure van Noordwelle anno 1950 van de heer H. Doornekamp, door de heer W.P. de Vrieze. d. Materiaal en Monument, door de heer mr. W.P. Martens. e. Stoephekken in Zierikzee (VI. Slot), door de heer J.F. den Dekker. f. Over kopjes en kopjes, door mej. A.A. van der Poel. g. Bodemonderzoek levert belangrijke bijdrage tot de stads- en kerkgeschiedenis van Zierikzee, door de heer W.H. Keikes. h. Nehalennia, door de heer J.L. Braber. i. Korte beschrijving van het kasteel Ammersoyen, door de heer mr. W.P. Martens. j. De Motte, door de heer J.L. Braber. 3.2. Lezingen en cursussen. In hotel Van Oppen te Zierikzee werd in het kader van de cursus Streekgeschiedenis de volgende lezingenserie over Zierikzee gehouden: 2 februari mr. W.P. Martens Materiaal en Monument -De geschiedenis van de bouwmaterialen- Lezing met dia's als toelichting. 16 februari J.J. Doeswijk Het groen van Zierikzee. Lezing. 2 maart W.H. Keikes Zilversmeden en zilver uit Zierikzee. Lezing met dia's als toelichting. 9 maart A.S.M. Braat Het Burgerweeshuis Lezing Na de pauze van de ledenvergadering van 20 april hield de heer H. Janse uit Amsterdam een lezing met dia's over: Kerken en torens op Schouwen-Duiveland Na de pauze van de ledenvergadering van 13 november gaf de heer F. Jilleba uit Middelburg een causerie met teke-

Stad en lande | 1980 | | pagina 18