- 63 - ningen en dia's over: Het oude Zeeuwse woonhuis. 3.3. Excursies. Op vrijdag 9 maart hield de heer Braat een lezing over het Burger Weeshuis (zie 3.2.). Aansluitend op deze lezing werd op 10 maart een bezoek gebracht aan het Burger Wees huis. De kleine groep belangstellenden heeft zeer van deze leerzame middag genoten. Aan de zomerexcursie op 26 mei namen 87 personen deel. In de morgenuren werd een bezoek gebracht aan kasteel Ammer- soyen te Ammerzoden. De middag werd doorgebracht in het stadje Buren, gelegen in het hart van de Tielerwaard. Het verslag van deze excursie werd opgenomen in Mededelingen blad nr. 35. Op zaterdag 17 november werd door een kleine groep van 23 personen deelgenomen aan de excursie naar Haamstede. Be zocht werden de Hervormde Kerk, waar een diaserie van de heer C. de Goederen over het gebouw werd vertoond, en het Kasteel, waarvan slechts de grote zaal kon worden bezich tigd. Dit laatste deed overigens niets af aan de bijzonder leerzame middag. 3.4. Andere verenigingen. De vereniging is lid van de bond Heemschut en aangesloten bij de Stichting Nationale Contactcommissie Monumentenbe scherming, het Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur-, Land- schaps- en Milieubescherming, de Vereniging de Zeeuwse Molen, de Federatie van Oudheidkundige verenigingen in Zeeland en de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. 3.5. Behoud van de stedelijke en landschappelijke schoonheid. 3.5.1. Uitreiking oorkonden voor geslaagde restauraties. Op vrijdagmiddag 2 november vond in de Vierschaar van het stadhuis te Zierikzee de uitreiking plaats van oorkonden voor geslaagde restauraties. Ter onderscheiding werden de bekroonde panden in katego- rieën ingedeeld. Aan de volgende eigenaren werd een oor konde uitgereikt:

Stad en lande | 1980 | | pagina 19