- 65 - 3.5.3. Brouwershaven. Mede op verzoek van Stad en Lande werd de eigenaar van de molen te Brouwershaven aangeschreven de bomen, die het uitzicht op de molen belemmerden, te snoeien. Voor de restauratie van een stoephek voor het pand Ring 5 te Dreischor verleende Stad en Lande een subsidie van 200, 3.5.4. Zierikzee. Op uitnodiging van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken werd op 16 juni door een delegatie van het bestuur van Stad en Lande deelgenomen aan een bijeenkomst te Zierikzee. De opgravingen bij de Grote of St. Lievensmonsterkerk te Zierikzee vormden onder meer aanleiding tot deze bijeen komst. In Mededelingenblad nr. 35 werd een uitgebreid ar tikel over dit zeer belangrijke bodemonderzoek opgenomen. Er werden pogingen gedaan om een muur aan de St. Lievens straat te kopen. Deze muur is het restant van de Latijnse school. Stad en Lande wil door conservatie dit restant voor het nageslacht bewaren. Door het voorgenomen vertrek van één der eigenaren heeft de aankoop nog geen doorgang kunnen vinden. Stad en Lande vestigde de aandacht op de vervallen staat van het spuisluisje in de Havendijk te Zierikzee. Met name de gedenksteen in dit sluisje heeft bijzondere historische waarde. Deze zaak is inmiddels bij de gemeente Zierikzee en het waterschap aangekaart. 3.6. Heemkunde. Het veldnamenonderzoek is inmiddels in een meer gevorderd stadium gekomen. Voor enkele delen is het onderzoek reeds zo goed als afgerond. 3.6.1. Publikaties. Voor de publikaties in de mededelingenbladen en de jaar boeken bestaat nog steeds grote belangstelling. Hieruit blijkt onder meer dat de aandacht voor de geschiedenis in het algemeen en die van de eigen streek in het bijzonder nog steeds zeer levend is. Zonnemaire, maart 1980 De secretaris.

Stad en lande | 1980 | | pagina 21