- 72 - KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN. In november verschijnt het vijfde nummer van de Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland)dat in tegenstelling tot het vorige jaarboek dikker zal zijn, vooral omdat het een lustrum-nummer betreft. De oude Kronieken zijn zolang de voorraad strekt nog le verbaar en daarom is het wellicht gepast nog eens de in houd van de oude jaargangen op te sommen: Kroniek 1976: Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland door J.L. Braber; Pieter Mogge, een merkwaardige burgemeester van Zierikzee door dr. J.J. Westendorp Boerma; Terugblik na vier eeuwen op het beleg van Zierikzee 1575- 1576 door W.H. Keikes en H. Uil; Twee Zierikzeese echtparen op huwelijksreis naar Zwitser land in 1835 door mr. F.Th. Dijckmeester Commentaar op het gedicht en dialect van een Brouwse gar- nalenvisser door dr. A. de Vin; Kerk en Toren te Nieuwerkerk in Duiveland door M.G. Wes terhof De historie van de boerderij van de familie Smallegange te Haamstede door W.P. de Vrieze; Aart van den Broecke - een vurig patriot uit Burgh. De belaagde onschuld of de schuldige belaagd door J.P.J. Lokker. Kroniek 1977: Jacob Cats 1577-1660 door dr. P.J. Meertens; Het legaat van de Zierikzeese koekbakker en kruidenier Jacobus Dekker door H. Uil; Volksverhalen op Schouwen-Duiveland? door dr. Tjaard W.R. de Haan; Schip uit Zierikzee, geschilderd op terrine/1787 door W.H. Keikes; Brabers bij Haamstede, een opgraving 1956-1957 door ir. J.A. Trimpe Burger; De grafzerken uit de zestiende en zeventiende eeuw in de

Stad en lande | 1980 | | pagina 28