- 73 - Nederlands Hervormde Kerk te Nieuwerkerk door dsM.G. Westerhof; De vrouwendracht van Schouwen-Duiveland door M.E. Jansen- Glas; De boeiende zeemansloopbaan van een Zierikzeese jongen door I. van Bel; Zieriks-ee en het ontstaan van het Burggraafschap Zeeland in de middeleeuwen door dr.mr. H.P. Schaap. Kroniek 1978: De ramp van 1 februari 1953, een kwart'oeeuw geleden door M.J. Bij de Vaate; Eens een erbarmelijk landdoor A.M. Geluk; Iets over de visserij op de Zeeuwse stromen en de daarmee verbonden scheepstypesin het bijzonder rondom Schouwen- Duiveland door J. Schot BWzn.; "De Nieuwe Visscherij" te Zierikzee 1818-1835 door E.W. Smit; Burghsluis en het geslacht Van der Klooster door J.P. van den Broecke; Het wel en wee van de oude herberg "Westenschouwens Welva ren" (alias Kaatje en Kootje) door W.P. de Vrieze; Een officiële plechtigheid in Oosterland in den jare 1794 door L.A. Capelle; De vijandelijkheden tusschen het huis Dampierre en het huis Avesnes op Schouwen-Duiveland (anno 1304) en de rol van Paiedroghe van Calais en Jan van Renesse door dr.mr. H.P. Schaap; Een vergelijking tussen twee dialectschrijvers van ons eiland naar tijd en plaats, joös van Jaone en Wullum uut Bru door dr. A. de Vin. Kroniek 1979: 67 jaar burgemeesterschap van de familie Van der Have in Ouwerkerk en 99 jaar in Oosterland en Sirjansland door G.J. Lepoeter; De orgels van de St. Lievensmonsterkerk en Nieuwe Kerk te Zierikzee door drs. J.H. Kluiver; Enige belangrijke figuren uit de geschiedenis van de ge neeskunde in Zeeland, in het bijzonder te Zierikzee door C.M. van Hoorn;

Stad en lande | 1980 | | pagina 29