- 74 - Dialectbijdragen van Joös van Jaone, P.D. de Vos en Wullum uut Bru (met inleiding en commentaar van dr. A. de Vin) De grafkapel voor de ambachtsheren van Dreischor door dr. P.C.J. van Dael; De Rotterdamse Tramweg Maatschappij op Schouwen-Duiveland door dr. H.J. van Zuylen. De Kronieken zijn verkrijgbaar bij de penningmeester van de commissie jaarboek: ir. A.F. Sandbergen, Ring 11, 4315 AE Dreischor. Voor leden kosten de Kronieken 17,-- plus 3,verzendkosten (de verzendkosten van de Kroniek 1978 bedragen 4,per exemplaar). Bestelling kan geschieden door overmaking van het verschul digde bedrag op postgironummer 3622729 ten name van Kroniek - Stad en Lande te Dreischor. Voor niet-leden kost de Kroniek 19,50 per exemplaar. De Kronieken zijn ook verkrijgbaar bij de boekhandelaren en De inhoud van de nieuwe Kroniek 1980 is nog niet met ze kerheid bekend. In elk geval zullen de volgende artikelen in dit lustrumnummer worden opgenomen: J.A. Brandenbarg: Job Gommersz. als vereerder van de Heili ge Moeder Anna. Uitingen van de Anna-devotie op Schouwen- Duiveland in de late middeleeuwen. P.J. van Langeraad: De landbouwhavens van Schouwen-Duive land, in het bijzonder die van Beldert bij Dreischor; Ir. J.L. van Sloten: 50 jaar waterleiding op Schouwen- Duiveland; H. Uil: Middeleeuwse strafbedevaarten vanuit Zierikzee; A.C.W. van der Vet: Dagboeken uit de meidagen van 1940; Dr. A. de Vin: Onze dialectschrijvers "Joös van Jaone", "Kees Kollenaër" en "Wullum uut Bru" en W.P. de Vrieze: Het slot Kraaijestein te Burgh. In afwijking van vorige jaren kan op de Kroniek niet meer worden ingetekend door opzending van het intekenkaartje maar moet het verschuldigde bedrag worden overgemaakt per giro. De prijs van de nieuwe Kroniek 1980 zal 18,50 voor leden

Stad en lande | 1980 | | pagina 30