- 140 - Het bestuur wijst er op, dat deze bedragen de minimumkon- tributies zijn en dat een hoger bedrag dankbaar wordt aan vaard Het Ministerie van C.R.M. verleende voor 1980 een subsidie van 1.500,(het jaar daarvoor 2.000,Tegelijk deelde men ons mede, dat in verband met het verleggen van prioriteiten binnen het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, het voor ons zeer waarschijnlijk niet meer mogelijk zal zijn, na 1980 nog voor subsidie in aanmerking te komen. Februari 1981. De secretaris. DE OPENING VAN DE WATERLEIDING IN 1930 Verleden jaar juni werd het nieuwe pompstation "De Blin- kert"gelegen in de duinen, officieel in gebruik gesteld. Het is aardig eens te zien hoe de opening vijftig jaar ge leden plaats vond, toen er waterleiding kwam op Schouwen- Duiveland. Velen zullen zich die dag nog herinneren. Er was uiteraard een lange voorgeschiedenis aan verbonden, met veel moeilijkheden. Deze is uitvoerig beschreven in ons jaarboek, de Kroniek van 1980. De derde juni van 1930 dan, was voor heel Schouwen-Duive- land een feestdag, want er was veel werk van de officiële opening gemaakt. Zoals de Zierikzeesche Nieuwsbode de vol gende dag schreef, heerste er de hele dag "een vrolijke stemming, verhoogd door de opwekkende muziek van "Nieuw Leven" van Ouwerkerk, dat twee maal een muzikale wandeling door de stad maakte". Veel bewoners hadden de vlag uitge stoken, "terwijl enkele burgers door bijzondere reklame de aandacht op hun zaken vestigden". Het verslag beschrijft verder de aankomst aan het Luitje van de rijk met vlaggen versierde Provinciale boot met de gasten van buiten het eiland. Bij de ontscheping speelde "Kunst en Eer" het Wilhelmus. In een file van meer dan vijftig auto's reed het gezelschap langs de Nieuwe en de Oude Haven tot "Concordia", waar de gasten in een grote tent in de toenmalige tuin "enige verversingen werden aan geboden". Ondertussen speelde het carillon.

Stad en lande | 1981 | | pagina 12