- 145 - er slechts nog wat resten van de fundering over zijn. De kommissaris van de Koningin, Jhr. Quarles van Ufford, zei bij de watertoren o.m. dat de Provincie aanvankelijk van mening was, dat de waterleiding in hoofdzaak een hy giënisch belang was en "dus taak voor het rijk". In 1912 werd echter een bijdrage toegezegd in de voorbereiding voor Tholen en in 1914 voor Schouwen-Duiveland 2700, Doelend op de heer Van der Weijde zei hij letterlijk: "De drinkwaterleiding voor Schouwen-Duiveland is zijn werk. Met vaste hand is hij op het einddoel afgestevend en heeft dat thans bereikt" Enige honderden belangstellenden stonden aan de overkant, op de Grachtweg toe te zien. Nadat de gasten naar de spoorboot waren gebracht, gingen de anderen naar het Havenpark, waar de heer Van der Weijde opnieuw sprak, voordat hij de fontein in werking stelde. Dit was nog maar een geïmproviseerde, maar in augustus 1930 kwam daar de thans nog aanwezige, definitieve fontein, 's Avonds gaf "Kunst en Eer" een concert en tot slot was er vuurwerk op de Engelse Kade. Leden van de VW konden dit, gezeten op de Zierikzeese boot, van nabij bekijken. De "dag van plechtigheden" werd door de Nieuwsbode zeker "welgeslaagd" genoemd. Of ook degenen die niet tijdig aansluiting kregen op het waterleidingnet zo tevreden waren wordt niet vermeld. In het jaarverslag over 1930 staat namelijk, dat er in de zeer droge junimaand in Zierikzee nog wijken waren zonder aansluitingen. Daar werd toen "water verstrekt door den aloud bekenden waterwagen". Ir. J.L. van Sloten. Bestelde u reeds de KRONIEK VAN HET LAND VAN DE ZEEMEERMIN Vijf jaargangen verschenen, alle nog Prijs per jaargang, voor leden Voor niet-leden Bestellingen op giro 3622729 t.n.v. Kroniek Stad en Lande verkrijgbaar. 18,50 21,— Deurloostraat 13 Zierikzee

Stad en lande | 1981 | | pagina 17