- 151 - maals dankzeggen voor haar inspirerende activiteiten ten behoeve van de Kroniek. Zij werd als voorzitter opgevolgd door de heer W.P. de Vrieze. De heer Sandbergen trad aan het eind van het verslagjaar af. Gedurende een aantal jaren voerde hij met nauwgezet heid het financieel beheer en de administratie. Voor zijn verdiensten als penningmeester voor onze Kroniek zeggen wij ook hem op deze plaats nog eens hartelijk dank. Als penningmeester en lid van de commissie werd hij opgevolgd door de heer J.A. Brandenbarg te Zierikzee. Vergaderingen De commissie kwam bijeen op 11 januari, 7 maart, 20 juni, 14 oktober en 13 december. Werkzaamheden Op 27 november verscheen de 5e Kroniek, een lustrumnummer. Dankzij een extra subsidie kon dit jaarboek iets dikker worden uitgevoerd (124 blz.). In deze Kroniek werden de volgende artikelen opgenomen: Het Slot Kraayenstein te Burgh door W.P. de Vrieze. Middeleeuwse strafbedevaarten vanuit Zierikzee door H. Uil. Job Gommersz. als vereerder van de Heilige Moeder Anna - uitingen van de Anna-devotie op Schouwen-Duiveland in de late middeleeuwen door J.A. Brandenbarg. De landbouwhavens op Schouwen-Duiveland, in het bijzonder die van Beldert bij Dreischor door P.J. van Langeraad Een keuze uit onze dialectschrijvers: „Joös van Jaone", Kees Kollenaer en „Wullum uut Bru"met inleiding en commentaar door dr. A. de Vin. Vijftig jaar waterleiding op Schouwen-Duiveland door ir. J.L. van Sloten. Dagboeken uit de meidagen van 1940 door A.C.W. van der Vet. Drukkerij L&O te Zierikzee verzorgde ook deze jaargang. Bij deze Kroniek werd overgestapt op een andere wijze van intekening. Er behoeft nu niet meer een kaartje te worden ingezonden, maar door overmaking van het verschuldigde bedrag wordt men genoteerd als besteller. Ook nu weer werd een belangrijk deel van de oplage ver kocht via de boekhandelaren.

Stad en lande | 1981 | | pagina 23