- 153 - JAARVERSLAG 1980 STICHTING LANDBOUWMUSEUM SCHOUWEN-DUIVE- LAND. Het museum was geopend van 2 juni t/m 30 augustus. De openingstijden werden opgenomen in de agenda van de P.Z.C. en de Zierikzeesche Nieuwsbode. Er werd om de veer tien dagen geadverteerd in de Schouwse- en Flakkeese edi tie van de Bad-Courant. Ongeveer 1750 bezoekers werden in het museum rondgeleid. De richting-bordjes dóen dus nut; dit bezoekers-aantal heeft het museum, sinds zijn bestaan, nog niet bereikt. Tot grote tevredenheid van het bestuur verzorgden de he ren Braai en v.d. Werf ook dit jaar weer de rondleidingen. Het museum diende als start-plaats voor een door V.V.V. Brouwershaven georganiseerde fiets-tocht. Tijdens de open dagen van de nieuwe basis- en kleuter school te Dreischor werd een tentoonstelling georganiseerd n.a.v. het project "de leefbaarheid in de kleine kernen". Ook het landbouwmuseum verleende hieraan zijn medewerking met een uitbeelding van vlasbewerking. Op verzoek van een journalist van de P.Z.C. werd deze door de voorzitter ingelicht over het wel en wee van het museum. In mei werd het museum weer ingeruimd door het gemeente- personeel. Enkele dames maakten het museum weer schoon en gereed om de bezoekers te kunnen ontvangen. 80 donateurs gaven hun financiële steun aan het museum, 19 donateurs gaven geen reactie op ons verzoek hun donatie te willen voldoen. Het museum kreeg van wijlen de heer Rogier van der Linde een hark ten geschenke. Het is een primitieve hark, waar mee geulen getrokken werden om bonen in te zetten. Het ap paraat .heeft 5 houten tanden op een afstand van 30 cm en werd door de heer v.d. Linde destijds zelf gemaakt. Van de fam. Dorst uit Dreischor in bruikleen verkregen 2 oude strijk-stokkenVan de heer De Keyzer uit Zierikzee in bruikleen: miniatuur-landbouwwerktuigen. De heer Van Eeni-

Stad en lande | 1981 | | pagina 25