- 150 - ten te gaan studeren. In 1809 waren er nog maar 13 leer lingen, verdeeld over 5 klassen. Ook een fusie in 1849 met een Franse kostschool, het "Ste delijk Instituut voor jonge heeren", bracht geen oplossing. Acht jaar later bedroeg het aantal leerlingen slechts 15. In 1868 stelde een aantal ingezetenen aan het gemeentebe stuur voor een hogere burgerschool met vijfjarige cursus te stichten. Al op 2 september 1869 startte deze school met 48 leerlingen. De Latijnse School rekte zijn bestaan nog enkele jaren, maar bij raadsbesluit van 27 augustus 1880 besloot men tot opheffing. Een fragment van de oude muur staat er nog en het bestuur van Stad en Lande meent dat dit bewaard moet blijven. In overleg met de eigenaar en Monumentenzorg zullen we trach ten een oplossing te vinden voor de conservering van dit bijzondere monument. M.E. Jansen-Glas. Literatuur Dr. H.W. Fortgens, De Latijnse scholen te Zieriksee, Brou wershaven en Tholen. Archief van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, 1955. M.J. Bij de VaateDe Latijnse school (1303-1880). Honderd jaar blokken, 1969. JAARVERSLAG VAN DE REDACTIECOMMISSIE JAARBOEK OVER 1980. Samenstelling In de commissie hadden zitting: mevr. J.C. Reitsma-dAnco- na (voorzitster) en de heren drs. J.P.J. Lokker, ir. A.F. Sandbergen (penningmeester), H. Uil (secretaris), A.C.W. van der Vet, dr. A. de Vin en W.P. de Vrieze. Mevr. Reitsma trad in het begin van het jaar af als voor zitster en lid van onze commissie wegens gezondheidsrede nen. Vanaf het begin van de Kroniek in 1976 heeft zij de ze funktie bekleed en heeft daardoor aan de wieg van het jaarboek gestaan. Ook op deze plaats willen wij haar nog-

Stad en lande | 1981 | | pagina 22