- 166 - KLEINE MONUMENTEN Tot eind december van dit jaar is een tentoonstelling: "Kleine monumenten, het behouden waard" te bekijken in het museum te Goes, Singelstraat 13, nabij de Grote Kerk. Deze tentoonstelling geeft een goed beeld van wat de werkgroep van de Heemkundige kring "De Bevelanden" aldaar gedaan heeft in de afgelopen jaren. Helaas is onze werkgroep Kleine moumenten van "Stad en Lande" nog niet zo ver. Maar iedereen kan daar nu zien waarmee ook wij ons bezig houden en hoeveel moois er nog zo maar aan de straat te vinden is. Het museum is open van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 17.00 uur, op dinsdag tot en met zaterdag. Als u geen tijd hebt is in ieder geval de aanschaf van de fraaie katalogus alleen al zeer de moeite waard. Die kost dan drie gulden, maar wat koop je daar tegenwoordig voor? De doelstellingen van de werkgroep, die ook de onze zijn, staan er goed in omschreven. Terecht wordt de vraag ge steld of het, ook in de toekomst, niet prettiger is om temidden van moderne gebouwen van staal, beton of glas hier en daar "wat mooie, gekke, plezierige, knusse, leef bare dingen uit het verleden" te blijven tegenkomen. Wat eenmaal aan oude ambachtelijke werkstukken verloren is gegaan door sloop of verval is niet meer te vervangen, of het moet duur restauratiewerk worden. We spreken hier nu niet over de officiële monumentenbe scherming voor de gebouwen zelf, onze taak is het om daar naast de waardevolle kleine monumenten als stoeppalen en hekken, dorp- en stadspompen, gedenk- en gevelstenen, deuren en bovenlichten, raamluiken en muurankers, enz., enz. te bewaren. Onze werkgroep, die maar uit weinige getrouwen bestaat, is nog steeds doende. De aktiviteiten zijn het grootst in de gemeenten Brouwershaven en Westerschouwen. De sekretaris heeft reeds een flinke verzameling foto's en beschrijvingen, al zijn die laatste nog niet altijd kompleet Afgesproken is nu te trachten het werk wat te intensive ren, opdat mogelijk in de zomer van 1983 ook op Schouwen

Stad en lande | 1981 | | pagina 10