- 172 - ge dia's van het door hem besprokene. Hij besteedt hier bij ook aandacht aan de begroeiing van de dijken. Bijzon dere planten, die men hier vinden kan zijn de Zeevenkel en de Blauwe Morgenster. Tenslotte beantwoordt de spreker nog enkele vragen, waar na de voorzitter de heer Beekman bedankt voor zijn uiteen zetting G.G. ZOMEREXCURSIE 1981 Met twee autobussen van Reisbureau Van Oeveren, met aan het stuur de heren Willemse en Mannivertrokken 78 leden en introducés om acht uur vanaf het Havenpark te Zierik- zee voor de jaarlijkse zomerexcursie Dit jaar waren Delft en Voorschoten het doel van de reis. Omstreeks half tien kwam het gezelschap aan bij het Prin senhof te Delft waar in de Nonnerie, de koffiekelder van het gebouwencomplex, koffie met gebak genuttigd werd. Na de koffie was het slechts enkele minuten lopen naar het Gemeenlandshuis van Delfland. Het gezelschap werd in het gebouw ontvangen door de voor malige archivaris van Zierikzee, de heer C. Postma, die nu bij het Hoogheemraadschap een soortgelijke funktie ver vult. In de grote vergaderzaal gaf hij een duidelijke ex plicatie over de geschiedenis en het werk van het Hoog heemraadschap Delfland. Het gebouw dateert uit omstreeks 1520, de periode der la te gotiek. De eerste bewoner, de heer De Huijter, was een machtig man. Niet alleen verdiende hij veel geld in de handel, hij was ook schout van Delft en Vlaardingen. Onder de balken van de plafonds zijn overal speciale ka pitelen aangebracht in de vorm van een ongeveer 15 cm. rond voorwerp, dat op een bel lijkt. De juiste verklaring weet niemand. Het zouden hopzaden kunnen zijn, omdat De Huijter veel geld verdiend heeft in de hophandel. Een an dere verklaring is, dat er wel bellen gebruikt werden om aan te kondigen, dat de schout in aantocht was. De Huijter was Rooms Katholiek. Het is dus niet verwonder lijk, dat hij, na het vertrek van de Spaanse troepen,

Stad en lande | 1981 | | pagina 16