- 197 - KRONIEK 1981 Heeft u de nieuwe Kroniek van het Land van de Zeemeermin (Schouwen-Duiveland) reeds in uw bezit? Het nieuwe jaarboek van Stad en Lande is voor 19,50 verkrijgbaar bij de penningmeester van de Kommissie Jaar boek, de heer J.A. Brandenbarg, Deurloostraat 13, Zierik- zee, tel.01110 - 3914. Indien u de Kroniek niet kunt ophalen, wordt deze u graag per post toegezonden. Verzoeke in dat geval 23,50 over te maken op postgirorekening 3622729 t.n.v. Kroniek Stad en Lande te Zierikzee, onder vermelding van: Kroniek 1981. Voor niet-leden kost de Kroniek 22,50. Per post kan dit eveneens worden toegezonden door overmaking van 26, op bovengenoemd gironummer. De niet-leden kunnen ook even langs één van de boekhandelaren op Schouwen-Duiveland gaan waar de Kroniek ook verkrijgbaar is. De oudere jaargangen van de Kroniek zijn nog leverbaar, zo lang de voorraad strekt. De eerste Kroniek (1976) is bijna uitverkocht. Degene, die zijn serie nog kompleet wil maken, dient er daarom snel bij te zijn! De oudere jaargangen kosten evenveel als de nieuwe 19,50 voor leden en 22,voor niet-leden). Bestelling kan op.•de zelfde wijze geschieden als bij de Kroniek-1981Graag wel duidelijk vermelden op uw girostrook welke jaargang u wilt ontvangen. DE ZEEUWSE VERENIGING VOOR DIALECTONDERZOEK werd opgericht in 1928. Bijna een halve eeuw lang was wij len mevrouw dr. H.C.M. Gij sen als sekretaresse de stuwende kracht van de vereniging. Dankzij haar doorzettingsvermo gen en de medewerking van tal van leden en correspondenten kon in 1964 het Woordenboek der Zeeuwse Dialecten in druk verschijnen. Dit woordenboek is tevens van onschatbare waar de op het gebied van de volkskunde. Met het uitkomen van dit woordenboek was echter het werk van de vereniging niet voltooid en het onderzoek wordt dan ook voortgezet.

Stad en lande | 1982 | | pagina 13