- 198 - Na het overlijden van mevrouw Gij sen is haar werk met gro te voortvarendheid ter hand genomen door mevrouw Van den Broecke-de Man, de huidige sekretaresse van de vereniging. Op het werkprogramma staan thans afzonderlijke uitgaven over de dialecten van de verschillende Zeeuwse gebieden. Twee delen verschenen reeds, het derde deel is gereed om gedrukt en uitgegeven te worden. De drie genoemde delen zijn respektievelijk getiteld: "Dialect in West Zeeuws Vlaanderen", "Dialect in het land van Axel" en "Dialect in het land van Hulst en de Grens streek". Het dialectonderzoek betreft ook vaktermen e.d. gebruikelijk in bedrijven en ambachten, b.v. landbouw, visserij, wagenmakerij, gareelmakerij, enz. De vereniging werkt nauw samen met de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen. Dialectonderzoek hangt immers nauw samen met historisch onderzoek. Onze vereniging geeft samen met deze werkgroep het driemaandelijks tijdschrift "Nehalennia" uit, dat behalve artikelen op het terrein van geschiedenis en dialect van Zeeland, verenigingsnieuws en een vragen lijst voor het dialectonderzoek bevat met een bespreking van de vorige lijsten. De kontributie, voor onze vereniging en werkgroep samen, bedraagt per jaar 17,50. Voor het dialectonderzoek is een groot aantal medewerkers nodig. Indien u belangstelling voor dit onderzoek heeft en wilt kennis nemen van de in "Nehalennia" gepubliceerde resultaten kunt u zich als lid melden bij Administratie "Nehalennia", p/a de heer B. Oele - Tel.: 01102 - 1700, Vroonlandseweg 3B - 4421 GJ Kapelle. Onze jaarlijkse excursie vindt plaats op zaterdag 12 juni naar Antwerpen.

Stad en lande | 1982 | | pagina 14