- 118 - na's tellende nummer werden de volgende artikelen opge nomen De menwagen (boerenwagen) op Schouwen-Duiveland door M.K. Buth; Een bijdrage tot de geschiedenis van de verloskunde in Zierikzee (deel 1) door dr. C.M. van Hoorn; De kazerne te Dreischor en zijn bewoners door J.L. Braber, met de bouwkundige geschiedenis door Fred Jilleba; Dr. Jan Macquet, een Zierikzeese dichter uit de achttien de eeuw (1731-1798) door J.A. Brandenbarg; Vloedplanken in Zierikzee door P.F. Vleugel; Ziek zijn, beter worden in Noordgouwe. Lotgevallen van een klein ziekenhuis op Schouwen-Duiveland tot de stich ting waarvan 80 jaar geleden werd besloten door W.H. Keikes 50 jaar Vliegveld Haamstede door C.J. Boot en Drie dialectauteurs en een „sociaal" dialectonderzoekster (met inleiding en kommentaar van dr. A. de Vin) Deze zesde Kroniek werd verzorgd door De Vries Drukwerk te Zierikzee. In het bijzonder het vergrote lettertype betekende een belangrijke (en veel gevraagde) verbetering. Ook nu werd weer een belangrijk deel van de oplage verkocht via de boekhandelaren. Graag brengen wij ook op deze plaats nog eens dank aan een ieder die aan dit jaarboek zijn medewerking verleende. In het "Woord vooraf" bij de Kroniek-1981 schreven wij: de verschillende bijdragen leveren ook dit jaar weer het overtuigend bewijs van de rijkdom aan geschiede nis en geschiedenissen van Schouwen-Duiveland, maar doen ons tevens beseffen dat nog zeer veel verborgen ligt in het grijs van stof en vage herinnering....". Wij hopen dat ook deze en volgende Kronieken ertoe mogen bijdragen dat verborgene naar voren te halen opdat onze kennis van het verre en nabije verleden van ons voormalig eiland rijker zal worden. Zierikzee, januari 1982. De kommissie Jaarboek van de Vereniging Stad en Lande van Schouwen-Duiveland, W.P. de Vrieze, voorzitter. H. Uil sekretaris.

Stad en lande | 1982 | | pagina 22