- 119 - JAARVERSLAG VAN DE STICHTING LANDBOUWMUSEUM SCHOUWEN- DUIVELAND Het museum was geopend van 1 juni tot 31 augustus. In deze periode werden 1793 bezoekers rondgeleid door onze concierges C.J. Braai en W. van der Werf. Nog voor de opening, op 21 mei, kwam een gezelschap van 37 personen uit Wageningen het museum bezoeken. De openstelling van het museum tijdens de herfstvakantie was minder succesvol; slechts 17 bezoekers toonden be langstelling. Op 11 mei hielden we een bestuursvergadering in het mu seum. Aanleiding tot deze bijeenkomst was: bespreking van de te houden tentoonstelling te Zierikzee en van een schrijven van de gemeente Brouwershaven. In dit schrijven werd mededeling gedaan, dat wegens uitbreiding van de expositieruimte, de huur jaarlijks zou worden verhoogd met 1.000,Ons bestuurslid Op 't Hof nam de taak op zich met de burgemeester te bespreken om deze huur min der hoog op te trekken. De tentoonstelling "Breilap-Broderiekant-Boezeroen"van 1 t/m 15 augustus gehouden in "De Eenhoorn" te Zierikzee, werd een groot succes. De heer W. van der Werf hield toezicht op deze expostie die door 2764 personen werd bezocht. Er werden 221 kaarten (boerenwagens, kleder drachten, enz.), 47 lijsten van tentoongestelde voor werpen en 43 meekrapboekjes verkocht. Aan een tentoonstelling van de weefkring Voorne en Putten te Hellevoetsluis gaven we enige vlasbewerkingsattributen in bruikleen. Het museum kreeg de volgende schenkingen: van mevr. Praamstra te Schalkhaar een zelf geweven, met de hand ge naaid hemd; van de familie Romeyn te Ouwerkerk: kinder kleding; van gebr. Van Dammebrandijzers; van de heer J. van de Stolpe uit Ouwerkerk: een eggeraam, een kiem- mand, draineergereedschapmaïshaken, sliksporen, een bollenwan, mesthaken, een roggebrood-snijmes, een tenen bezem, beenkappen, een bietenplanter, een "zielekrauwer een hakbijl voor tenen, een fruitplukmand, een vultrech- ter en een zaaibekken.

Stad en lande | 1982 | | pagina 23