- 152 - De mooiste vondst was wel een houten fluitje uit de 15e eeuw. Er zijn in Europa maar twee van dergelijke fluiten bekend De duizenden scherven, die uit deze put naar boven werden gehaald werden met eindeloos geduld uitgezocht en gesor teerd. Tientallen voorwerpen heeft men al kunnen reconstru eren, maar het werk is nog lang niet klaar. De heer Olivier had maar een summiere greep kunnen doen uit de talloze opgravingen. Het is een jonge tak van weten schap. Hij hoopte, dat nu niet iedereen tegelijk in de bo dem aan het graven gaat, want dan gaat er veel verloren. We moeten bovendien denken aan de mensen, die na ons ko men Na het beantwoorden van enige vragen door de heer Olivier bedankte de voorzitter de spreker voor de interessante lezing en het vertonen van de vele dia's en sprak de hoop uit, dat ook op Schouwen-Duiveland het archeologisch on derzoek weer meer aandacht zal krijgen. G.G. ENCYCLOPEDIE VAN ZEELAND In maart j.l. werd het eerste deel van dit omvangrijke werk, dat drie delen zal omvatten, met bijdragen van ruim 200 auteurs, de commissaris van de koningin aangeboden. Zeeland wordt in deze encyclopedie als het ware van alle zijden belicht. Een greep uit de inhoud: De ontstaansgeschiedenis van Zeeland, bodemgesteldheid, dijkbouw, vegetatie van duinen, dijken, weiden en bossen, het klimaat en vele andere fa cetten van Zeeland worden in overzichtsartikelen beschre ven. De staatkundige, militaire en maritieme geschiedenis beslaan ruim 50 pagina's. De kerkgeschiedenis, ingeleid met een overzichtsartikel en uitgewerkt in bijdragen over alle kerkelijke gezindten neemt een belangrijke plaats in dit werk in. Landbouw en veeteelt worden uitvoerig behan deld, zowel historisch als door gegevens over teelt en opbrengst van de belangrijkste produkten. De beschrijvin gen van steden en dorpen zijn zeer volledig, met vele his-

Stad en lande | 1982 | | pagina 28