- 153 - torische en recente gegevens. Alle buurtschappen en ge huchten worden behandeld. De biografieën van voor Zeeland belangrijke personen vullen de overzichtsartikelen met belangwekkende historische details aan. De vele illustraties, waaronder 32 pagina's in kleur, on dersteunen de tekst daar, waar dat nodig en mogelijk is. De lezer zal zelden teleurgesteld worden bij het zoeken naar informatie, want wie na een eerste oriëntatie dieper wil graven, zal in deel III het meest uitvoerige litera tuuroverzicht vinden, dat ooit over Zeeland is gemaakt. Ik heb ervaren, dat reeds het grasduinen in dit werk een boeiende bezigheid is. Verder lezen stimuleert zeker de wens tot nog grondiger kennis van Zeeland, geheel in de lijn van het streven onzer vereniging. Deel II van deze uitgave van het Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen verschijnt nog dit jaar, deel III voorjaar 1983. De prijs bedraagt 175,-- per deel; 140,voor leden van het Z.G. der W. tot het verschijnen van deel III. Voor Schouwen-Duiveland inlichtingen over de aan schaf bij J.P. Vaane, Grevelingenlaan 4, 4328 EV Haamstede. J.P. Vaane. NIEUWE LEDEN: Hr. en mevr. C. van Bernhardstraat 2 der Haven-Eikelenboom Hr. en mevr. Baak van de Velde Hr. en mevr. J. den Boer-Olij rhook Mevr. J. van der Kwast-van Overbeeke Mevr. N.J. van den Doel-Geleijnse Hr. en mevr. de Spirt Hr. en mevr. C. Leeuw-Kloet Boulevard Evert- sen 60 Weststraat 41 't Vrije 17 Lange Blokweg 28 Minderbroeder straat 5 1s Heer Arens- straat 14 Burgh-Haamstede Vlissingen Zierikzee Zierikzee Zierikzee Zierikzee Zierikzee

Stad en lande | 1982 | | pagina 29