- 130 - Bruinisser meestoof. Immerseen van zijn voorouders ge naamd Marthelemeus Keur Marinuszn.geboren in 1581, die in 1608 met een zekere Janneke Cornelisdochter (evenals hijzelf van Oostduiveland afkomstig) trouwde, was vele jaren lang droger van meekrap en bewoner van de Oude Sto ve.*) Behalve het verzorgen van dokumentatie in de vorm van aantekeningen, opmetingen en afbeeldingen wist de heer Keur ook nog te bewerkstelligen, dat een interessant balk- fragment met ingekerfd jaartal 1594 uit de afbraak kon worden gered. Deze waardevolle tastbare herinnering aan een eens bloei end maar helaas uit Bruinisse verdwenen bedrijf werd aan de hoede van het gemeentebestuur toevertrouwd als aanwinst voor de oudheidkundige verzameling. Wiebe Keikes. Deze en andere gegevens werden met instemming van de heer C.J. Keur mede ontleend aan diens dokumentatie- materiaal DE MEEKRAPBEKER UIT ZIERIKZEE (1691) Naar aanleiding van een publikatie in het mei-nummer van het tijdschrift "Antiek" over "Een zeldzame zilveren mee krapbeker uit Zierikzee (1691)" werd door de streekarchi varis een uitvoerige reaktie ontvangen van de landbouw deskundige prof. dr. J.M.G. van der Poel te Wageningen. Laatstgenoemde wijst er op, dat in het medaillon met de Sint Lievensmonstertoren te Zierikzee ook nog een langge rekt gebouw te zien is, dat een meestoof moet zijn. Pro fessor Van der Poel schrijft dan verder: "De vrouw, rechts in het beeld, hanteert geen zetspade, maar duidelijk een zetstok. In de grote mand werden de kiemen naar de akker gebracht; deze mand werd dan ook kiemmand genoemd. De grote kruik ernaast is, gezien zijn afmetingen, waarschijn-

Stad en lande | 1982 | | pagina 6